نهاد ریاست جمهوری - معاونت امور زنان و خانواده

بانوانی که از اوج نا امیدی به زندگی بازگشته اند«دیدار و گفت و گو با بانوانی که از اوج نا امیدی به زندگی بازگشته اند الهام بخش و انرژی زاست.» این مطلب را معصومه ابتکار معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده پس از بازدید از سرای امید طلوع بی نشان ها و گفت و گو با بانوانی ابراز کرد

ایجاد شده در تاریخ: ﺳﻪشنبه 19 دی 1396 - 16:10
آخرین ویرایش:ﺳﻪشنبه 19 دی 1396 - 16:53

«دیدار و گفت و گو با بانوانی که از اوج نا امیدی به زندگی بازگشته اند الهام بخش و انرژی زاست.» این مطلب را معصومه ابتکار معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده پس از بازدید از سرای امید طلوع بی نشان ها و گفت و گو با بانوانی ابراز کرد که توسط این تشکل غیردولتی از شرایطی مانند کارتن خوابی اینک تولید کننده گل و گیاه هستند و اولین حقوق خود را دریافت کردند.

«طلوع بی نشان ها» طی مراسمی از معاون رییس جمهور و مقامات بهزیستی و شهرداری دعوت کرد تا در اولین دریافت حقوق بانوان کارتن خواب تحت پوشش آن موسسه شرکت کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی معاونت امور زنان و خانواده،در این مراسم معصومه ابتکار با قدردانی از تلاش های خیرخواهانه و داوطلبانه تشکل های مردمی، گفت: این گروه از بانوان هموطن نشانه های بارزی از امید هستند، چرا که باور آنان به خود توانسته تغییر و بهبود را در شرایطشان را به وجود آورد.

وی افزود: اینجا می بینیم که اگر برای بانوان و دختران آسیب دیده فضای خوبی مهیا شود قطعا شاهد خواهیم بود که آنها به بهترین مادران و زنان تغییر خواهند کرد.

ابتکار ادامه داد: متأسفانه چندسالی است که زنان کارتن خواب در آمار کارتن خواب ها قرار گرفته اند، اگر از همان اول برنامه های درستی برای این زنان اجرا می شد امروز شاهد افزایش زنان کارتن خواب نبودیم و وقتی وقتی زن کارتن خواب وجود دارد یعنی باید انتظار نوزاد کارتن خواب هم داشته باشیم.

او افزود: البته با فعالیت تشکل هایی مانند طلوع بی نشان ها و حمایت های دولت از آنها شاهد تجربیات موفقی در مقابله با این معضل هستیم.

معاون  امور زنان و خانواده رئیس جمهور تاکید کرد: سازمان های مردم نهاد قدم های مثبتی برداشته اند و در برخی موارد از مسئولان این حوزه هم جلوتر حرکت کرده اند.

در این مراسم بانوان آسیب دیده ای که بعضا معتاد هم بودند و پس از بازپروری با پرورش گل و فروش آن توسط تشکل های مردمی می توانند صاحب دستمزد باشند اولین حقوق خود را از معاون رییس جمهور دریافت کردند.

جمعیت طلوع بی نشان ها سازمان مردم نهاد شناخته شده ای است که بیش از یک دهه در حوزه آسیب های اجتماعی به خصوص اعتباد و کارتن خوابی فعالیت می کند. این جمعیت با چهار مرکز شبانه روزی با رویکرد درک و همدلی، کارتن خواب ها را جذب کرده و پس از درمان برای آنها سرپناه، آموزش و اشتغال ایجاد می کند و در نهایت این افراد به آغوش خانواده و جامعه باز می گردند. این جمعیت دارای چهار مرکز نگهداری شبانه روزی برای افراد بهبود یافته و کارتن خواب است.

دریافت اولین حقوق بانوان آسیب دیده در مرکز سرای مهر جمعیت طلوع بی نشان ها واقع در بزرگراه شهید محلاتی برگزار شد.

 

 

دیدگاه شما

نام :
پست الکترونیکی :
دیدگاه شما :
کد امنیتی را وارد نمایید :
Captcha