نهاد ریاست جمهوری - معاونت امور زنان و خانواده

مجلس در تصویب بودجه به گرفتاری های مردم در حوزه سلامت توجه کندوزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: انتظار ما از مجلس در زمینه تصویب بودجه این است که گرفتاری های مردم در حوزه سلامت و مشکلات بیمه ها را مورد توجه قرار دهد و امیدوارم نمایندگان مردم از این امتحان سر بلند بیرون بیایند.

ایجاد شده در تاریخ: ﺳﻪشنبه 10 بهمن 1396 - 12:39


سید حسن هاشمی روز سه شنبه در حاشیه مراسم انعقاد تفاهمنامه همکاری بین وزارت بهداشت با معاونت امور زنان ریاست جمهوری افزود: نمایندگان مجلس در لایحه بودجه دولت تغییراتی ایجاد کرده اند که امیدوارم در مسیر حمایت از سلامت مردم باشد.

وی ادامه داد: انتظار وزارت بهداشت از مجلس این است که فقط قانون را اجرا کنند و مطمئن هستم که نمایندگان مجلس گرفتاری های مردم و وزارت بهداشت و نیز شرایط سخت بیمه ها را می دانند و حتما به این مسائل توجه دارند.

وزیر بهداشت گفت: سلامت مردم از مهمترین اولویت های دولتی است و امیدوارم نمایندگان مجلس نیز اولویت های مردم را مورد توجه قرار دهند و تا 10 روز آینده از این آزمون سربلند بیرون بیایند.

هاشمی همچنین درباره تفاهمنامه امضا شده با معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری گفت: وزارت بهداشت در بین تمام دستگاه های اجرایی بیشترین نیروی زن را دارد و از نظر شاخص جایگاه و مدیریت زنان میزان مشارکت زنان در این وزارتخانه از دستگاه های دیگر بالاتر است.

وی ادامه داد: در دوره اخیر رئیس دانشگاه علوم پزشکی زن و معاون وزیر زن داریم و تجربه نشان داده است، هر جا مسئولیت را به زنان واگذار کرده ایم از مردان موفق تر بوده اند.

وزیر بهداشت گفت: تفاهمنامه وزارت بهداشت با معاونت امور زنان در مسیر ارتقای سلامت مادران و زنان، بهبود خدمات بهداشتی دوران بارداری، بهبود تربیت فرزندان است و معتقدم زنان در جامعه بسیار اثرگذار هستند و اگر به مطالبات و سلامت زنان توجه کنیم شاهد ارتقا در تمام حوزه ها از جمله اقتصاد، فرهنگ، جامعه و فعالیت اقوام مختلف خواهیم بود.

هاشمی گفت: اما اگر برعکس به صورت سلیقه ای عمل کنیم و برای زنان محدودیت ایجاد کنیم، پیشرفت و توسعه جامعه نیز سرعت لازم را نخواهد داشت.

معصومه ابتکار، معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهوری نیز گفت: همکاری نزدیکی بین وزارت بهداشت و معاونت امور زنان ریاست جمهوری وجود دارد و امیدوارم با اجرای این تفاهمنامه گام های مهمتری از جمله در ایجاد و فعال کردن کلینیک های سلامت جنسی، کاهش کم تحرکی زنان، اصلاح سبک زندگی خانواده ها، بهبود وضعیت دانشجویان دختر و ارتقای سلامت زنان برداریم.

صبح امروز - سه شنبه - تفاهمنامه همکاری بین وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی و معاونت امور زنان ریاست جمهوری در راستای اسناد بالادستی از جمله سیاست های کلی جمعیت، سیاست های کلی سلامت، منشور حقوق شهروندی و برنامه ششم توسعه به منظور برخورداری کشور از توانمندی زنان و دختران و ارتقای شاخص های سلامت جسمی، روانی و اجتماعی در هشت ماده به امضای طرفین در محل وزارت بهداشت رسید.

دیدگاه شما

نام :
پست الکترونیکی :
دیدگاه شما :
کد امنیتی را وارد نمایید :
Captcha