نهاد ریاست جمهوری - معاونت امور زنان و خانواده

لزوم بهره گیری نظام و دولت از توان زنان واقعیتی انکارناپذیر است استاندار قزوین گفت: لزوم بهره گیری دولت و نظام از توان زنان و ظرفیت های این قشر در مسئولیت های اجرایی یک واقعیت انکارناپذیر به شمار می رود.

ایجاد شده در تاریخ: دوشنبه 14 اسفند 1396 - 16:51
آخرین ویرایش:دوشنبه 14 اسفند 1396 - 16:55

عبدالمحمد زاهدی عصر دوشنبه در نشست شورای اداری مدیران استان قزوین که با حضور معصومه ابتکار معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده برگزار شد، به اهمیت لزوم مشارکت زنان در کنار مردان در پیشبرد اهداف جامعه اشاره کرد و افزود: بر خلاف دموکراسی نمایندگی که مردم تمام امور را به نمایندگان خود می سپارند و نظرات مردم به درستی منعکس نمی شود، در دموکراسی مشارکتی علاوه بر انتخاب مجریان، حق طرح دیدگاه ها برای مردم محفوظ است.

وی اضافه کرد: این سازوکار مشارکتی می تواند در سه بخش یعنی توسط احزاب با دیدگاه های متفاوت، سازمان های مردم نهاد بخش های مختلف و رسانه ها در جامعه تحقق یابد.

استاندار قزوین همچنین گفت: جمع تمام این ها برآیند افکار عمومی هستند که اندیشه ها و دیدگاه های مردم را نمایندگی می کنند.

زاهدی اضافه کرد: امروز تعداد تحصیل کردگان زن در رشته های مختلف از مردان پیشی گرفته و همین نشان می دهد اگر در گذشته هم، چنین توانمندی در زنان وجود نداشته امروز دیگر این استعداد و توانایی به شکلی بهینه وجود دارد و باید از آن استفاده کرد.

استاندار قزوین افزود: تصدی مسئولیت های اجرایی توسط زنان در قزوین افزایش رضایتمندی ها را به همراه داشته و تجربه نشان داده در هر جا که یک زن مسئولیتی پذیرفته جدیت و حساسیت بیشتری داشته است.

منبع: ایرنا

دیدگاه شما

نام :
پست الکترونیکی :
دیدگاه شما :
کد امنیتی را وارد نمایید :
Captcha