نهاد ریاست جمهوری - معاونت امور زنان و خانواده

اهداف سند تحول بدون استفاده از ظرفیت زنان محقق نمی شودمدیرکل امور زنان وزارت آموزش و پرورش تحقق اهداف سند تحول را بدون استفاده از ظرفیت های زنان غیر ممکن دانست.

ایجاد شده در تاریخ: ﺳﻪشنبه 22 اسفند 1396 - 17:05


پیش از ظهر امروز فرحناز مینایی پور در همایش بانوی امید  که به مناسبت روز مادر ودر سالن حجاب برگزار شد اظهار کرد: ما باور داریم اهداف ترسیم شده در سند چشم انداز ایران بدون بهره‌برداری از استعدادها، توان و ظرفیت زنان محقق نخواهد شد .

وی افزود: دستیابی به عدالت جنسیتی، مستلزم جبران نابرابری‌های موجود میان زنان و مردان، دختران و پسران و نیز تضمین حقوق، مسئولیت و فرصت‌های برابر و توجه ویژه به زنان و دختران به جهت رفع تبعیض ها و شکاف‌های تاریخی ایجاد شده است.

مینایی پورادامه داد: زنان به عنوان نیمی از منابع انسانی، نه تنها موضوع هدف توسعه بلکه عامل مهمی در پیشبرد اهداف آن محسوب می‌شوند و تجهیز این منبع مهم منجر به توزیع عادلانه درآمدها نیز خواهد شد.

وی اظهارکرد: معتقدیم تبعیض علیه زنان ناقض عدالت و احترام به شخصیت بشر است و شکوفایی کامل استعدادها و قابلیت‌های زنان را دشوار می‌کند و لازمه رفع تبعیض از زنان تحول در هنجارها، اعتقادات، ارزش ها، نگرش ها، ارکان و ساختارهاست بدون آنکه تفاوت های بیولوژیکی و طبیعی آنان نادیده گرفته شود.

وی گفت: زنانگی و مردانگی و نقش‌های پدری و مادری نباید مبنایی برای تبعیض باشد زیرا پرداختن به موضوع زن و نقش وی به عنوان عامل انسانی توسعه، لازمه توجه به دو عنصر است: نخست توانمندسازی و دوم ایجاد زمینه لازم برای بروزرسانی این توانمندی و بدیهی است بدون داشتن توانمندی لازم نمی‌توان انتظار ایفای نقش موثر و کارآمد داشت.

مدیرکل امور زنان وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه دفتر امور زنان با برخورداری از مجموعه دغدغه ها و استلزامات با تلاشی همه جانبه در تلفیق دو رویکرد برنامه مبتنی بر ارزش ها و مساله‌یابی و حل چالش‌های حوزه زنان سعی دارد با توجه به اسناد فرادستی برنامه‌هایی را تدوین و اجرا کند گفت: اگرچه برای رسیدن به وضعیت مطلوب فاصله داریم اما امیدواریم در سال جدید جهت ارتقای نقش و جایگاه دختران و زنان به موفقیت‌های قابل توجهی دست یابیم.

دیدگاه شما

نام :
پست الکترونیکی :
دیدگاه شما :
کد امنیتی را وارد نمایید :
Captcha