نهاد ریاست جمهوری - معاونت امور زنان و خانواده

از نگاه سیاسی به موضوع زنان پرهیز شودمشاور وزیر کشور در امور بانوان و خانواده گفت: نگاه سیاسی و جناحی به موضوع زنان و خانواده آسیب رسان است و باید از این نوع نگاه ها پرهیز کرد.

ایجاد شده در تاریخ: ﺳﻪشنبه 25 اردیبهشت 1397 - 13:08
آخرین ویرایش:ﺳﻪشنبه 25 اردیبهشت 1397 - 15:16

فریبا نظری روز سه شنبه در نشست مشاوران وزرا و نمایندگان دستگاه های اجرایی و مدیران کل امور زنان و خانواده استانداری های کشور، کار در حوزه زنان را فراجناحی، فرابخشی و غیرسیاسی دانست و درعین حال افزود:غیرسیاسی به این معنی نیست که ما دیدگاه سیاسی نداریم.

وی تصریح کرد: شما مشاوران امور بانوان استانداری ها باید در این زمینه نقش هماهنگ کننده، نظارتی و راهبردی داشته باشید.

نظری ادامه داد: پرهیز از موازی کاری و ورود به حوزه ها و دستگاه هایی که متولی مشخص دارد هم باید در دستور کار شما مشاوران امور بانوان باشد.

وی اظهار داشت: برای موضوع گفت و گوی ملی و حل مسائل اجتماعی باید به متخصصان آن مراجعه کرد و یکی از این متخصصان حوزه زنان و خانواده، جامعه شناسان هستند.

مشاور وزیر کشور در امور بانوان و خانواده ادامه داد: البته وزارت کشور با تعامل سازنده با دستگاه های مختلف می تواند ما را به گفت و گوی ملی در تمام سطوح برساند و این موضوع از اولویت های وزارت کشور است.

نظری اضافه کرد: همیشه بحث زنان باید کنار خانواده دیده شود اساسا خانواده محلی است که همه باید در نهاد خانواده رشد کنند؛ همچنین در وزارت کشور برنامه های مختلفی در حوزه بانوان در دولت دوازدهم برنامه ریزی شده است که امیدواریم بتوانیم همه این برنامه ها را به مرحله اجرا برسانیم.

مشاور وزیر کشور افزود: در سال ٩٧ با شعار امنیت و نشاط زن، خانواده سالم و جامعه پویا برنامه های خودمان را پیش می بریم.

نشست مشاوران وزرا و نمایندگان دستگاههای اجرایی و مدیران کل امور زنان و خانواده استانداری های کشور با حضور معصومه ابتکار معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری، سیدحسین سراج زاده رئیس انجمن جامعه شناسی ایران و مشاوران امور بانوان در دستگاه های مختلف روز سه شنبه در محل هتل لاله برگزار شد.

منبع: ایرنا

دیدگاه شما

نام :
پست الکترونیکی :
دیدگاه شما :
کد امنیتی را وارد نمایید :
Captcha