نهاد ریاست جمهوری - معاونت امور زنان و خانواده

جزئیاتی از جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی دولتمعاون رئیس جمهور در امور زنان به تشریح جزئیاتی از جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی دولت پرداخت و گفت:مهمترین رویکرد ما توان افزایی برای اشتغال زنان سرپرست خانوار است.

ایجاد شده در تاریخ: شنبه 12 خرداد 1397 - 9:54


معصومه ابتکار معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده در مورد جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی دولت و مطرح شدن بحث رفع فقر در این جلسه، گفت: مهمترین رویکرد ما در خصوص مقابله با فقر، توان افزایی برای موضوع اشتغال زنان سرپرست خانوار است که طرح ارتقای توانمندی‌های زنان روستایی با هدف کاهش بیکاری زنان و افزایش نرخ مشارکت اقتصادی در سراسر کشور نیز در همین راستا است.

وی افزود: برای اجرای طرح های مربوط به اشتغال زنان در زمینه توان افزایی وظایف و تکالیفی بر اساس قانون برنامه ششم توسعه بر عهده دستگاه‌های مختلف اجرایی گذاشته شده که همکاری دستگاه‌ها در این زمینه نیز مطلوب است.

معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور رفع فقر مطلق را یکی از اصلی ترین برنامه های دولت دوازدهم برشمرد و خاطرنشان کرد: ارائه تسهیلات اشتغال پایدار برای زنان سرپرست خانوار بدلیل آنکه بار اقتصادی یک خانوار مستقیما بر عهده آنهاست از جمله برنامه های مهم در حوزه رفع فقر است.

ابتکار با بیان اینکه نهادهای حمایتی مردم نهاد نقش بسیار موثری را در زمینه رفع فقر و اشتغال زنان سرپرست خانوار ایفا می کنند، اظهار داشت: دستگاه‌ها اگر بر اساس تکالیف تعیین شده خود عمل کنند، می توانند با ایجاد مشوق هایی برای نهادهای مردمی، اقدامات حمایتی را در جهت توسعه اشتغال زنان سرپرست خانوار به عمل آورند.

ابتکار در پایان تاکید کرد: موضوع فقر و ارتباط زنان با آن اگر مورد توجه و برنامه ریزی دقیق قرار نگیرد، شاهد آسیب های اجتماعی جدی از این حوزه خواهیم بود.

منبع: مهر

دیدگاه شما

نام :
پست الکترونیکی :
دیدگاه شما :
کد امنیتی را وارد نمایید :
Captcha