نهاد ریاست جمهوری - معاونت امور زنان و خانواده

گلریزان ارمغان 3 برای آزادسازی زنان زندانی برگزار شدشب گذشته دهکده سبززندگی، در باشگاه انقلاب تهران، شب متفاوتی را تجربه کرد. دهکده سبز زندگی، به همت سفیر کمپین ارمغان، میزبان ستارگانی بود که برای بازگشت مادران زندانی به خانه دور یکدیگر جمع شده بودند...

ایجاد شده در تاریخ: یکشنبه 13 خرداد 1397 - 16:42
آخرین ویرایش:دوشنبه 14 خرداد 1397 - 0:59

شب گذشته دهکده سبززندگی، در باشگاه انقلاب تهران، شب متفاوتی را تجربه کرد. دهکده سبز زندگی، به همت سفیر کمپین ارمغان، میزبان ستارگانی بود که برای بازگشت مادران زندانی به خانه دور یکدیگر جمع شده بودند. بهانه این گردهمایی فروش لباس اورجینال ورزشی دو ستاره فوتبال جهان یعنی کریستیانو رونالدو و لیونل مسی به بالاترین قیمت بود تا مبلغ جمع آوری شده به آزادسازی زنان زندانی جرایم غیرعمد اختصاص داده شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی معاونت امور زنان و خانواده؛ در این مراسم که به همت بهاره رهنما سفیرکمپین ارمغان و مسئولان دهکده سبززندگی تدارک دیده شده بود ستارگان دیگری چون گوهرخیراندیش، کوروش تهامی، نفیهس روشن، نیما نکیسا، مهوش وقاری، محسن قاضی مرادی،‌سیدهادی کاظمی، سعیدامیرسلیمانی،‌مریم حیدرزاده، محمدحمزه‌ای، میثم یوسفی، حسین غیاثی، پرندزاهدی حضور داشتند و اجرای این مراسم را سپند امیرسلیمانی بازیگر سینما و تئاتر کشورمان برعهده داشت.

در ابتدای این مراسم بهاره رهنما در جمع حاضران اعلام کرد: سومین دوره از کمپین ارمغان که به همت معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری و ستاد دیه به مناسبت آغاز ماه مبارک رمضان آغاز به کار کرده است، 360 زن زندانی جرایم غیرعمد را به عنوان جامعه هدف خود انتخاب کرده. این زنان که عمدتا مادر هستند، بیشتر قربانی جرایم مردان می‌شوند. آن ها مادرانی هستند که ضمانت چک همسر و فرزندان خود را می‌کنند، برای آن‌ها وام می‌گیرند و یا سرمایه‌گذاری می‌کنند و به علت ورشکستگی به زندان می‌روند. رهنما تاکید کرد: زندانی شدن مادران لطمات جبران ناپذیری به خانواده‌ها می‌زند و چرخه آسیب را در خانواده آن‌ها ادامه می‌دهد. مادران بالای سر فرزندان خود نیستند،‌و فرزندان به راحتی به دلیل عدم کنترل مادر وارد بزهکاری پیش از موعد می‌شوند.

سفیر کمپین ارمغان تاکید کرد: برای آزادی این 360 زن زندانی مبلغی بالغ بر 14 میلیارد تومان مورد نیاز است، ما در این طرح به کمک شما این 14 میلیارد را فراهم می‌کنیم و من قول می‌دهم این اتفاق را جهانی کنم، من معتقدم شما مردم ایران توانایی آزاد کردن زنان قربانی جرایم غیرعمد را دارید و من به شما قول می‌دهد در این اتفاق همراه شما باشم.

در ادامه این مراسم دو لباس ستاره فوتبال جهان به حراج گذاشته شد. و با تلاش ستارگان ورزش و سینما همه مردم حاضر در جشن در خرید آن مشارکت کردند. هر کدام از لباس‌ها با همت جمعی به مبلغی بالغ بر 21 میلیون تومان فروخته شد و سپس لباس‌ها به ستاد دیه تحویل داده شد تا در مراسم دیگری به مبلغ بالاتری به خیرین فروخته شود و هزینه آن صرف آزادی زندانیان زن جرایم غیرعمد شود. گفتنی است در مراسم شب گذشته مبلغی بالغ بر 50 میلیون تومان جمع آوری شد و به ناظرین ستاد دیه که در مراسم حضور داشتند تحویل داده شد.

دیدگاه شما

نام :
پست الکترونیکی :
دیدگاه شما :
کد امنیتی را وارد نمایید :
Captcha