نهاد ریاست جمهوری - معاونت امور زنان و خانواده

همدلی ادیان در ماه مهمانی خدا/ضیافت افطاری خلیفه ارامنه تهرانضیافت افطاری به میزبانی اسقف اعظم «سیبوه سرکیسیان» خلیفه ارامنه تهران با حضور دکتر شهیندخت مولاوردی، دکتر رحمانی دبیر کارگروه ادیان و اقوام معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری و تعدادی از مسئولان برگزار شد.

ایجاد شده در تاریخ: شنبه 19 خرداد 1397 - 15:02
آخرین ویرایش:دوشنبه 21 خرداد 1397 - 13:37

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری، روبرت بیگلریان رئیس شورای خلیفه گری ارامنه تهران با ارائه خلاصه‌ای از فعالیت‌های جاری شورای خلیفه‌گری ارامنه تهران و همچنین همکاری دستگاه‌ها و نهاد‌های مختلف، اظهار کرد: این مراسم فرصتی است تا ادای دین و قدردانی از این همکاری داشته باشیم در عین حال که به مبانی دینی یکدیگر احترام می‌گذاریم.

اسقف اعظم سیبوه سرکیسیان خلیفه ارامنه تهران نیز در این مراسم گفت: دین تعالیم و روش‌های ویژه خود را برای انتقال حقایق الهی به نسل‌های مختلف دارد و از این طریق باورهای مذهبی که هویت دین را شکل می‌دهند در زندگی مؤمن نهادینه می‌شوند.

وی با بیان اینکه روزه‌داری یکی از اصول زیبا، آموزنده، روحیه بخش و نورانی دین اسلام است، افزود: از طریق روزه شخص مؤمن با خواست قلبی خود را از خوردن و آشامیدن در طول روز منع می‌کند تا سهم در نظر گرفته شده برای خود را به نیازمندان، یتیمان و بی سرپرستان ببخشاید.

خلیفه ارامنه تهران ادامه داد: رمضان ماه مبارکی است زیرا در این ماه خداوند قرآن را به عنوان نعمتی الهی بر پیامبر خود نازل کرد. در نتیجه ایام ماه رمضان مقدس و ارزشمند بوده و به ‌واسطه روزه داری برای شخص مسلمان، جامعه اسلامی و جامعه بشریت معنایی دیگر می‌یابد.

اسقف اعظم سیبوه سرکیسیان یادآوری کرد: عمیقاً باور داریم که رسالت پیروان و به ‌ویژه رهبران ادیان این است که با تلاش مشترک و گفت‌وگوی صمیمانه و صادقانه حیات بشری را مزین به برکات و الطاف الهی کنند. نباید فراموش کرد که دین همواره مایه قدرت و روحیه و عامل امیدبخش و نگاه خوش‌بینانه به زندگی بوده است.

در این مراسم حجت‌الاسلام مهدی تسخیری رئیس مرکز گفت‌وگوی ادیان سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و مصطفی کواکبیان نماینده مردم تهران در مجلس نیز در سخنانی بر اهمیت برگزاری چنین مراسمی در راستای تقویت گفت‌وگوی میان ادیان و پاسداشت ارزش‌های مشترک بشری تأکید کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری، این ضیافت افطاری به میزبانی اسقف اعظم سیبوه سرکیسیان خلیفه ارامنه تهران و با حضور دکتر شهیندخت مولاوردی، دستیار ویژه رئیس جمهوری در امور حقوق شهروندی، مصطفی کواکبیان نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی، دکتر بهجت رحمانی دبیر کارگروه ادیان و اقوام معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری، حجت‌الاسلام مهدی تسخیری رئیس مرکز گفت‌وگوی ادیان سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، مرتضی الویری عضو شورای اسلامی شهر تهران و تعدادی از مسئولان در باشگاه فرهنگی- ورزشی آرارات تهران با هدف همدلی بین ادیان الهی و با نگاه مثبت به موضوع روزه‌داری در اسلام و ادیان توحیدی برگزار شد.

دیدگاه شما

نام :
پست الکترونیکی :
دیدگاه شما :
کد امنیتی را وارد نمایید :
Captcha