نهاد ریاست جمهوری - معاونت امور زنان و خانواده

در اورژانس اجتماعی رباط کریم چه گذشت؟معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهوری از سمن‌های شهرستان رباط کریم بازدید کرد.

ایجاد شده در تاریخ: ﺳﻪشنبه 22 خرداد 1397 - 20:20
آخرین ویرایش:پنجشنبه 24 خرداد 1397 - 15:24

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری، معصومه ابتکار به همراه فرماندار رباط کریم، امام جمعه پرند و دیگر مسئولان از مرکز اورژانس اجتماعی این شهرستان بازدید کرد و ویدا محمدی، کارشناس خط 123 درباره جزئیات فعالیت‌ این اورژانس توضیح داد: 12 ساعت در روز در مرکز حضور داریم و حدود یک سالی می‌شود که شیفت بعد از ظهر راه افتاده است.

وی در ادامه افزود: اورژانس اجتماعی رباط کریم هنوز شیفت شب ندارد، اما همکاران به صورت آنلاین حضور دارند. مرکز 123 با تراکت درخصوص فعالیت‌های مرکز در سطح شهر تبلیغاتی انجام داده و جلسات آموزشی هم در مدارس برگزار کرده است.

محمدی گفت: ما در روز حدود 14 تا 15 تماس مفید از سوی افراد داریم؛ اعتیاد، بدسرپرستی، همسرآزاری، کودک آزادی و سالمندآزاری از موارد و مشکلاتی است که از سوی افراد مختلف با خط 123 مطرح می‌شود.

وی اظهار کرد: در مواردی نیاز به حکم دادستانی است به طور مثال مواردی مانند همسرآزاری داشتیم که با تماس همسایگان با 123 و تحقیقات صورت گرفته توسط اورژانس، دادستانی حکم ورود یا اجازه دخالت را با مامور به ما داه که با واحد سیار اورژانس اجتماعی توانستیم مشکل را برطرف کنیم.

معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهوری خطاب به مسئولان رباط کریم تاکید کرد که باید شفیت شب اورژانس اجتماعی 123 راه اندازی و تبلیغات این مرکز بر تابلوهای شهری نصب شود تا مردم با فعالیت‌های 123 بیشتر آشنایی پیدا کنند

دکتر معصومه ابتکار در این سفر نیم روزه به رباط کریم در جلسه شورای اداری شهرستان حضور یافت و نمایندگان، مسئولان و فعالان سازمان‌های مردم نهاد انتقادات، نظرات و پیشنهادات خودشان را درباره مسائل شهرستان و مربوط به سمن‌ها مطرح کردند.

معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهوری در ادامه از کاروانسرای تاریخی حاج کمال، مرکز اشتغال روستایی بانوان و از کارخانه‌هایی که با مدیریت بانوان در شهرک صنعتی پرند اداره می‌شوند بازدید کرد..

دیدگاه شما

نام :
پست الکترونیکی :
دیدگاه شما :
کد امنیتی را وارد نمایید :
Captcha