نهاد ریاست جمهوری - معاونت امور زنان و خانواده

به جای توسعه ساختمان ها باید افکارمان را توسعه دهیم

ایجاد شده در تاریخ: شنبه 16 تیر 1397 - 16:11


سیدشهاب الدین چاوشی استاندار سمنان در جلسه با اعضای زن شورای شهر، دهیاران و زنان کارآفرین استان که امروز شنبه ۱۶ تیرماه در سالن یادگار امام (ره) استانداری سمنان برگزار شد گفت: نقش و شخصیت خانم ابتکار در تاریخ معاصر انقلاب اسلامی واضح و مبرهن است و حضورشان در جمع بانوان فرهیخته استان پر خیر و برکت خواهد بود.

چاوشی افزود: در بحث انتصابات مبنای ما بر شایسته سالاری است و صرف زن یا مرد بود بودن برای کسی فضیلت محسوب نمی شود و نگاه فمنیستی در جمهوری اسلامی را بر نمی تابیم، اما باید تلاش کنیم جایگاهی که شایسته زنان ایرانی است و تا‌کنون و در حد ضرورت به آن پرداخته نشده است را بازیابی نمائیم و رئیس جمهور تاکید دارند که از خدمات بانوان فرهیخته بهره گیری و استفاده بیشتری شود.

استاندار سمنان اظهار داشت: باید تلاش کنیم تا برخی موانع فرهنگی برای انتصاب بانوان در جامعه برطرف شود و بانوان هم باید تلاش کنند تا توانایی هایشان را به اثبات برسانند و این مساله بسیار حائز اهمیت است.

عالی ترین مقام اجرایی استان اظهار داشت: در دولت تدبیر و امید در سطح استان ۴ نفر مدیرکل، ۶ نفر معاون مدیرکل و ۶۹ نفر رئیس اداره در ستاد و ۲۴ نفر رئیس اداره شهرستان منصوب شده اند که در این مقوله جز برترین های کشور هستیم.

چاوشی افزود: باید موانع قانونی بکارگیری بانوان در مناصب مدیریتی مورد بازنگری قرار گیرند و شرایط برای جذب نخبگان فراهم آید.

نماینده ارشد دولت در استان سمنان اذعان کرد: باید برای بهره وری و استفاده مطلوب از کلیه ظرفیت اماکن و تجهیزات در استان تلاش کنیم، ایجاد فضای اختصاصی برای بانوان توجیه اقتصادی ندارد و به جای توسعه ساختمان ها باید افکارمان را توسعه دهیم و تنگ نظری ها کنار گذاشته شود تا بسیار از موانع و مشکلات رفع گردد.

استاندار سمنان گفت: دهیاران و شوراها در سطح روستاها، نماد و حلقه ارتباطی با مسئولین شهرستان هستند و از این جهت از اهمیت ویژه ای برخوردارند.

وی اضافه کرد: حرف های اعضا شوراها و دهیاران باید شنیده شود، چرا که حرف های مردم است و حرف های مردم باید در جلسات و نشست ها گفته شود.

چاوشی گفت: دولت و مردم از هم جدا نیستند، من و شما و همه مردم دولت هستیم و باید همه با هم و در کنار هم تلاش کنیم تا مشکلات و موانع برطرف شوند.

استاندار سمنان در مبحث توجه دولت تدبیر و امید به روستائیان گفت: در استان سمنان در سال گذشته ۳۲ میلیارد تومان از یکصد میلیارد تومان مالیات بر ارزش افزوده برای توسعه و آبادانی روستاها اختصاص داده شده است که رقم قابل توجهی است.

چاوشی افزود: در سال ۹۷ هم برای توسعه و ایجاد شغل در روستاهای استان ۹۲ میلیارد تومان بودجه جهت تخصیص تسهیلات وام اشتعال روستایی در نطر گرفته شده است که تا کنون ۲۶ میلیارد تومان آن تحت عنوان پروژه های جذب شده است و مابقی نیز انشالله تا پایان تیرماه جذب خواهد شد.

منبع: استانئداری سمنان

دیدگاه شما

نام :
پست الکترونیکی :
دیدگاه شما :
کد امنیتی را وارد نمایید :
Captcha