نهاد ریاست جمهوری - معاونت امور زنان و خانواده

جشنواره، نمایشگاه و فروشگاه لباس ایرانی
برگزاری جشنواره لباس اقوام در کرج

رونمایی از لباس‌های طرح ایرانی برای اولین بار در کرج

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری البرز گفت: جشنواره لباس اقوام در کرج باهدف حمایت از تولیدگران ایرانی برگزار و از تعدادی طرح ایرانی رونمایی خواهد شد.

مریم اسماعیلی فرد، گفت: جشنواره لباس اقوام و نمایشگاه حمایت از تولیدکنندگان پوشاک ایرانی بر اساس تفاهم‌نامه‌ای که استاندار البرز با معاونت زنان ریاست جمهوری منعقد کرد، از تاریخ 21 الی 30 تیرماه در محل مجموعه تالارهای نژاد فلاح کرج برگزار خواهد شد.

وی بابیان اینکه برای اولین بار در استان البرز نمایشگاهی از لباس اقوام بازگشایی و از تعدادی لباس با طراح ایرانی رونمایی خواهد شد اظهار کرد: بسیاری از این طرح‌ها، برای استفاده روزمره مناسب است و رنگ‌بندی آن‌ از لباس اقوام مختلف الگو گرفته است.

 مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری البرز ادامه داد: این برای اولین بار است که این لباس‌ها در استان البرز رونمایی خواهند شد و هدف از برگزاری این جشنواره رونق اقتصادی استان در سال حمایت از کالای ایرانی است، همچنین در این نمایشگاه غرفه‌ها به‌صورت حمایتی در اختیار تولیدکنندگان پوشاک فاخر ایرانی قرار می‌گیرد با امید به اینکه بستر مناسبی برای کمک به تولیدات داخلی فراهم نماید.

اسماعیلی فرد ادامه داد: به دلیل تنوع اقوام با کثرت فرهنگ‌ها در استان البرز، مباحثی اخیراً در شورای عالی انقلاب فرهنگی مطرح شد و ازآنجاکه بسیاری از لباس‌های اقوام ایرانی، لباس‌هایی با شئونات اسلامی و ایرانی هستند، می‌توانند به نشاط اجتماعی کمک کنند.

وی بابیان اینکه این لباس‌ها برای جوانان ایرانی جذابیت خواهد داشت گفت:  موضوع حمایت از لباس اقوام و تولیدکننده ایرانی در دستور کار استاندار البرز قرارگرفته و تصمیم به برگزاری این نمایشگاه گرفته شد تا هم لباس‌هایی دارای طراحی و رنگ‌بندی موردعلاقه جوانان طراحی شود و از این طریق تولید در استان البرز رونق پیدا کند.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری البرز خاطرنشان کرد: این لباس‌ها با الگوبرداری از طراحی لباس اقوام ایرانی برای استفاده روزمره شهروندان برای اولین بار در استان البرز رونمایی خواهد شد و غرفه‌های بسیاری در این نمایشگاه وجود دارد که در آن لباس‌های سنتی اقوام به شکل کلاسیک و سنتی نمایش داده خواهد شد.

اسماعیلی فرد افزود: این لباس‌ها در کمال حفظ شئونات عرفی و شرعی و به‌صورت فاخر عرضه خواهند شد و در کنار این غرفه‌ها، میز خدمت نیز با حضور نمایندگان بانک‌های استان برای مشاوره تسهیلات کارآفرینی و تولید برپا خواهد شد تا تولیدکنندگان و اصناف بتوانند دغدغه‌های اقتصادی خود  را بازگو نموده و از شرایط وام‌های مناسب وضعیت خودآگاه شوند.

وی با اظهار امیدواری از اینکه این نمایشگاه بتواند گام‌هایی بلند برای اشتغال و تسهیل موانع راه تولیدکنندگان در استان بردارد اظهار کرد: افتتاحیه نمایشگاه در روز 21 تیرماه هم‌زمان با روز حجاب و عفاف برگزار می‌شود و تعدادی از غرفه‌ها نیز کالاهای حجاب و عفاف و پوشش‌های اسلامی عرضه  خواهند کرد.

********               ********

محمدرضا بورنگ، دبیر اجرایی جشنواره، نمایشگاه و فروشگاه لباس ایرانی در کرج مرکز استان البرز گفت: این نمایشگاه از 21 تا 30 تیرماه به مدت 10 روز در ایام ولادت حضرت معصومه (س) و روز ملی دختر اجرا می شود و حدود یک هزار و 500 دختر برگزیده استان البرز در این مراسم حضور خواهند داشت.

بورنگ تصریح کرد: این جشنواره با حضور معصومه ابتکار معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده، مقامات استانداری البرز و تعدادی از نمایندگان مجلس آغاز به کار می ‌کند. نمایشگاه لباس اقوام نمایشگاهی ملی و استانی است که قرار است در جهت حمایت از لباس‌ های اقوام، سنتی و مدرن ایرانی باشد.

وی ادامه داد: این جشنواره به همت معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری و همکاری استانداری البرز برگزار می شود و در حاشیه این مراسم برنامه‌های مختلفی مانند تقدیر از دختران برگزیده، دختران خانواده‌های شهدا، دختران قهرمان در حوزه‌ های ورزشی و علمی به عمل خواهد آمد.

بورنگ تاکید کرد: در این جشنواره از کارآفرینان زن تقدیر خواهد شد.

24 تیرماه مصادف با اول ذیقعده همزمان با ولادت حضرت معصومه (س) به عنوان روز دختر نامگذاری شده است.

 دیدگاه شما

نام :
پست الکترونیکی :
دیدگاه شما :
کد امنیتی را وارد نمایید :
Captcha