نهاد ریاست جمهوری - معاونت امور زنان و خانواده

مشاور امور بانوان و خانواده وزارت کشور از رشد 90 درصدی انتصاب مدیران زن در دولت دوازدهم خبر داد

ایجاد شده در تاریخ: ﺳﻪشنبه 06 شهریور 1397 - 13:11
آخرین ویرایش:ﺳﻪشنبه 06 شهریور 1397 - 13:27

فریبا نظری پورکیایی، مشاور امور بانوان و خانواده وزارت کشور در گزارشی از افزایش کمی حضور بانوان در پست های مدیریتی در سطح وزارتخانه، استانداریها، فرمانداریها، بخشداریها و دهیاریها در دولت دوازدهم خبر داد. وی با تصریح بر اینکه وزارت کشور با اجرای الگوی واگذاری بیش از ۳۰ درصد پستهای مدیریتی به بانوان، در این عرصه پیشتاز است، اشاره کرد: تنها در یک ساله دولت دوازدهم حدود ۲۱۰ مدیر زن در رده‌های مدیرکل، معاون مدیرکل، معاون استاندار، فرماندار، معاون فرماندار، بخشدار و روسای ادارات، در سطوح این وزارتخانه منصوب شده اند.

نظری پورکیایی افزود: با توجه به فعالیت حدود ۳۳۰ مدیر زن در سطوح مختلف یادشده حوزه‌های تابعه وزارت کشور در دولت یازدهم و دوازدهم، این میزان حکایت از رشد ۹۰ درصدی انتصاب مدیران زن در دولت دوازدهم ذیل این وزارتخانه دارد. وی خاطرنشان ساخت: از سوی دیگر ۲۴۹۰ دهیار زن در استان‌ها مشغول به خدمت هستند که از این میزان، ۳۲۳ نفر در یکساله اخیر دولت دوازدهم منصوب شده اند.

مشاور امور زنانو خانواده وزارت کشور امیدوار است با اهتمام وزیر محترم کشور و استانداران پر تلاش، تا پایان دولت دوازدهم، تعداد مدیران زن در رده‌های مختلف افزایش یابد و با تعامل و رایزنی‌های انجام شده با استانداران برخی استانها، به زودی شاهد انتصاب معاونین استانداران و فرمانداران از میان زنان توانمند و شایسته باشیم.

دیدگاه شما

نام :
پست الکترونیکی :
دیدگاه شما :
کد امنیتی را وارد نمایید :
Captcha