نهاد ریاست جمهوری - معاونت امور زنان و خانواده

بانوان ایرانی توانمندی اداره مدیریت کشور را دارندمعاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده گفت : بانوان ایرانی توانمندی اداره جایگاه های تصمیم ساز و مدیریتی کشور را دارند که اکنون نزدیک به 41 درصد از کارکنان دولت را تشکیل می دهند.

ایجاد شده در تاریخ: ﺳﻪشنبه 20 شهریور 1397 - 18:21
آخرین ویرایش:چهارشنبه 21 شهریور 1397 - 10:51

معصومه ابتکار روز سه شنبه در جلسه شورای اداری کاشان افزود : نزدیک به 27 درصد زنان ایرانی دانش آموخته دانشگاهی بوده و بسیاری از آن ها تجربه کار اجرایی و مدیریتی دارند که انتظار می رود در شهرستان ها از آنان و جوانان در نهادها استفاده شود.

وی اظهارداشت : بر اساس مصوبه شورای اداری به ریاست دکتر روحانی در آغاز فعالیت دولت دوازدهم، 30 درصد از پست های مدیریتی دولت در سطوح عالی، میانی و پایه باید در اختیار زنان شایسته و توانمند قرار بگیرد.

معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده اضافه کرد : بر اساس این مصوبه سن مدیریتی دستگاه ها باید هشت سال کاهش یابد تا هم چهره دولت تغییر کند و هم زنان بتوانند در تصمیم سازی ها نقش آفرین باشند.

وی خاطرنشان کرد : عدالت یکی از مولفه های بسیار مهم در آرمان های انقلاب اسلامی بود که در مبانی دینی تاکید شده و یکی از جنبه های مهم آن عدالت اجتماعی و دسترسی به فرصت های برابر برای همه افراد جامعه است.

ابتکار ایجاد اشتغال را سرلوحه برنامه های دولت تدبیر و امید دانست و یادآور شد : این زاویه از عدالت که مورد تاکید رئیس جمهوری قرار دارد، نگاه عادلانه نسبت به برابری زن و مرد در استفاده از فرصت ها را تقویت می کند که در قانون اساسی به آن تصریح شده است.

وی ادامه داد : دولت جمهوری اسلامی در زمینه های گوناگون مسئولیت های سنگینی را بر عهده دارد و از جمله باید آرمان های انقلاب اسلامی، هدف های نظام و مطالبات مردم را محقق کند.

معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده اضافه کرد : کارآمدی، بزرگترین امتحان در این دوره است تا دولت بتواند پاسخگویی، شفافیت، مقابله با فساد و اثربخشی لازم را داشته باشد.

به گفته وی شرایط خروج یک جانبه ایالات متحده آمریکا از برجام، شرایط ظالمانه ای را بر ایران تحمیل کرده که به وسیله وحدت دولت و ملت باید با سربلندی از این فشارها و تحریم ها عبور کرده و کشور را به سوی هدف ها پیش ببریم.

ابتکار به سیاست های ابلاغی رهبر معظم انقلاب در حوزه خانواده اشاره کرد و گفت : جامعه ای سالم است که از یک خانواده با نشاط، شکوفا و پایدار شکل گرفته و روابط در آن براساس احترام متقابل و تفاهم برقرار باشد.

وی بیان داشت : اختلال روابط یکی از مشکلات خانواده ها در ایران و جهان است زیرا برخی زمان گفت و گو ندارند یا فاقد مهارت گفت و گو بوده و در بسیاری از موارد درگیر سوء تفاهم یا تنش هستند.

معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده با اشاره به کاهش زمان گفت و گو در خانواده از یک دهه گذشته تاکنون به 20 دقیقه در شبانه روز، افزود : علت این امر کم توجهی به ارتقای مهارت های زندگی در آمورزش و پرورش و دانشگاه ها می باشد.

وی در ادامه با اشاره به گزارش کارگروه ورزش دختران مبنی بر حذف ورزش از مدرسه های ابتدایی دخترانه از حدود یک دهه پیش، نتیجه آن را در بلند مدت بروز مشکلاتی در بین بانوان و در نهایت منجر به تحمیل هزینه به حوزه بهداشت و درمان ذکر کرد.

این معاون رئیس جمهوری گفت : افزون بر 67 هزار نفر از مجموع 76 هزار آموزگار دوره ابتدایی با مشارکت آموزش و پرورش تاکنون به مدت 40 ساعت آموزش تربیت بدنی فراگرفتند تا سبک زندگی با نشاط و با تحرکی در مدرسه ها و جامعه داشته باشیم.

معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده در ادامه سفر یکروزه خود به کاشان، دیدار با خانواده شهیدان بارفروش، نشست با بانوان فعال اجتماعی و فرهنگی، بازدید از اوژانس اجتماعی، نمایشگاه توانمندی های زنان و بازدید از شهر بزرک را در برنامه دارد.

یک هزار و 800 نفر از بانوان در حوزه صنعت کاشان فعال هستند

حمیدرضا مومنیان معاون استاندار و فرماندار ویژه کاشان سه شنبه در جلسه شورای اداری شهرستان کاشان بیان کرد: یک هزار و 800 نفر از بانوان نیز به صورت مستقیم در صنف های مختلف مشارکت دارند.

وی همچنین با اشاره به فعالیت های فرهنگی در کاشان افزود: 2 هزار و 500 نفر از فرهنگیان این شهرستان را بانوان تشکیل می دهند و 20 نفر بانوی حافظ قرآن کریم و نهج البلاغه نیز وجود دارد.

فرماندار کاشان همچنین یادآور شد: یکی از اعضای شورای اسلامی شهر و هیات رئیسه اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی هم از بانوان است.

وی در ادامه به اجرای طرح ملی توان افزایی و ارتقای تاب آوری اجتماعی در شهر کاشان اشاره کرد و گفت: به رغم وجود یک سهمیه، در 2 نقطه شهر به آن پرداخته و اجرا شد.

مومنیان همچنین با اشاره به راه اندازی باشگاه دختران جوان در کاشان، ابراز امیدواری کرد که این باشگاه محملی سالم و پویا برای فعالیت های بانوان این شهرستان باشد.

وی در بخش دیگری از سخنانش گفت: فشاری بیشتری بر انقلاب در آستانه 40 سالگی پیروزی شاهدیم و دشمن به دنبال سوء استفاده از مشکلات اقتصادی می باشد که تا کنون با بصیرت و بینش سیاسی آحاد مردم ناکام مانده است.

معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده در ادامه سفر یکروزه خود به کاشان، دیدار با خانواده شهیدان بارفروش، نشست با بانوان فعال اجتماعی و فرهنگی، بازدید از اوژانس اجتماعی، نمایشگاه توانمندی های زنان و بازدید از شهر بزرک را در برنامه دارد.

شهرستان کاشان با جمعیت افزون بر 365 هزار نفر در فاصله نزدیک به 200 کیلومتری شمال اصفهان واقع است.

 

دیدگاه شما

نام :
پست الکترونیکی :
دیدگاه شما :
کد امنیتی را وارد نمایید :
Captcha