نهاد ریاست جمهوری - معاونت امور زنان و خانواده

بحث اورژانس اجتماعی را به عنوان هدفی خاص دنبال می کنیمدر دیدار معصومه ابتکار و وحید قبادی دانا رییس سازمان بهزیستی کشور دوطرف بر گسترش همکاری ها تاکید کردند.

ایجاد شده در تاریخ: چهارشنبه 17 بهمن 1397 - 10:47
آخرین ویرایش:چهارشنبه 17 بهمن 1397 - 11:40

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی معاونت امور زنان و خانواده؛ در این جلسه معاون رییس جمهور با اشاره به این که حمایت از اورژانس اجتماعی همواره به عنوان یک استراتژی مورد توجه این مجموعه بوده است، اظهار داشت طی یک سال و نیم گذشته بحث اورژانس اجتماعی در برنامه ها و سیاست های معاونت بانوان به عنوان هدفی خاص دنبال شده و در دیدارهای استانی تاکنون بیش از سی مرکز اورژانس اجتماعی در مراکز استان ها را مورد بازدید قرار داده ام و مشکلات و دغدغه های شاغلین در این مجموعه را شنیده ام.

وی پرداختن به بند "ت" ماده 80 زنان سرپرست خانوار را از جمله مواردی دانست که معاونت زنان و سازمان بهزیستی با تقسیم کار بین دستگاهی همکاری های مشترک خوبی در پیشبرد آن داشته اند.

ابتکار با تاکید براین که بحث "اختلال ارتباطی" از آسیب های حوزه خانواده است به اقدامات انجام شده از سوی معاونت امور بانوان در این خصوص اشاره کرد و افزود: در این زمینه انجمن جامعه شناسی ایران در همکاری با معاونت در تمامی استان ها نشست تسهیل گری تحت عنوان مهارت های ارتباطی و گفت و گوی خانواده را برگزار و در مرحله اول به مسئله یابی و مسئله شناسی خانواده ها پرداخته، همچنین نشست هایی با تشکل ها، احزاب، دانشگاهیان و فعالان این حوزه داشته ایم و از آنها دعوت کرده ایم که به موضوع خانواده ورود کنند. البته مرحله دوم این برنامه به شکل وسیع تر و در 50 شهر انجام خواهد شد و بر روی مهارت های خوب شنیدن، گفت و گو و مواردی همچون خشونت رفتاری و کلامی، سوءتفاهم و همچنین لکنت زبان کار می شود.

معاون رییس جمهور در بخش پایانی صحبت های خود به " طرح تاب آوری اجتماعی" که سومین سال اجرا را پشت سر می گذارد و تنظیم نقشه راه تاب آوری در 31 استان و تربیت  960 تسهیل گراشاره کرد و اظهار داشت به لحاظ این که کار ما و شما از جهاتی و در مواردی با هم همگرایی دارد اگر اتاق فکرهای ما با هم تبادل نظر و اندیشه داشته باشند قطعا کمک بزرگی برای پیشبرد این طرح خواهد بود.

در این دیدار دکتر قبادی دانا رییس سازمان بهزیستی با بیان این که موازی کاری و همپوشانی ها در حال حاضر زیاد است و همین موجب شده تا فعالیت های انجام شده در مواردی یکدیگر را خنثی و بی اثر کنند بر تفکیک و مشخص شدن حوزه فعالیت ها تاکید کرده و اظهار امیدواری کرد که با مشخص شدن حد و مرزها، تداخلات به حداقل برسد و انرژی های موجود بیش از این به هدر نرود.

وی تقویت نهاد خانواده را موجب کاهش آسیب ها عنوان و تصریح کرد اگر برفعالیت های خانواده محوردر بحث هایی همچون اشتغال زایی، توانمند سازی و مهارت های زندگی تاکید کنیم به نتایج بهتری خواهیم رسید.

دکتر قبادی دانا با تاکید بر اهمیت طب سالمندی، موضوع رسیدگی به سالمندان را به دلیل رشد جمعیت سالمند کشور از موضوعاتی دانست که باید به آن توجه ویژه شود. رییس سازمان بهزیستی با اعلام خبر راه اندازی قریب الوقوع "سامانه ملی فرزند خواندگی" اضافه نمود در این که با مشکلات و کاستی های زیادی روبرو هستیم شکی نیست اما بهتر است به جای سیاه نمایی و دیدن نیمه خالی لیوان به سادگی از اقدامات مثبت و موثر انجام شده عبور نکنیم.

 

دیدگاه شما

نام :
پست الکترونیکی :
دیدگاه شما :
کد امنیتی را وارد نمایید :
Captcha