نهاد ریاست جمهوری - معاونت امور زنان و خانواده

حل چالش‌های حوزه زنان با رویکرد عدالت‌مدارانه میسر می‌شودمعاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری بر لزوم تقویت جایگاه زنان و اعمال رویکرد عدالت جنسیتی در برنامه ششم تأکید کرد.

یکشنبه 19 دی 1395 - 15:51

شهیندخت مولاوردی در جریان بررسی ماده 116 لایحه برنامه ششم در جلسه علنی بعدازظهر امروز یکشنبه، اظهار کرد: ما در حوزه زنان با چالش‌هایی مواجه هستیم که جز با اتخاذ رویکرد عدالت‌مدارانه نمی‌توان بر این چالش فائق آمد.

وی افزود: به رغم تلاش‌هایی که در چهار دهه بعد از انقلاب صورت گرفته ما با فاصله، شکاف و خلاءهایی مواجه هستیم و به نظر می‌رسد اتخاذ رویکرد برابری جنسیتی به معنی دسترسی عادلانه به منابع و فرصت‌ها می‌تواند کمکی در این مسیر باشد.

مولاوردی با بیان اینکه ما هنوز از نظر ساختار و جایگاه سازمانی زنان و خانواده در جایگاه مطلوبی قرار نداریم، یادآور شد: متأسفانه هنوز نتوانسته‌ایم رابطه موثر و اثربخشی در این زمینه داشته باشیم لذا باید این جایگاه تقویت شود تا دستگاه‌های اجرایی با اعمال رویکرد عدالت جنسیتی در برنامه‌های خودشان و ارزیابی آثار تصمیمات برای تقویت و تثبیت پایه‌ای نهاد خانواده و جایگاه زنان و رسیدن به جایگاه انسانی زنان قدم بردارند.

مصطفی کواکبیان در جریان طرح پیشنهادی در خصوص ماده 116 لایحه برنامه ششم،‌ اظهار کرد: مرحوم دباغ به عنوان سفیر امام (ره) نامه ایشان را برای گورباچف برد.

وی افزود: اخیراً هم شورای نگهبان اعلام کرده که ثبت‌نام زنان به عنوان کاندیدای ریاست جمهوری منعی ندارد. پس از کلمه «عدالت جنسیتی» وحشت نداشته باشیم. این بدان معناست که زنان و مردان در بحث اجتماعی و حقوق سیاسی از عدالت برخوردار هستند.

منبع ایسنادیدگاه شما

نام :
پست الکترونیکی :
دیدگاه شما :
کد امنیتی را وارد نمایید :
Captcha