نهاد ریاست جمهوری - معاونت امور زنان و خانواده

مشاوران امور بانوان دستگاه های اجرایی اختیارات یکسان ندارند/ تشکیل ستاد ملی زن و خانوادهمعاون برنامه ریزی و هماهنگی معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری گفت: امروز مشاوران امور بانوان دستگاه های اجرایی کشور سطوح مدیریتی و اختیارات یکسانی ندارند.

ﺳﻪشنبه 07 شهریور 1396 - 18:33

اطهره نژادی روز سه شنبه در نشست معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری با مشاوران وزرا و دستگاه های اجرایی و مدیران کل دفاتر امور زنان و خانواده استانداری های سراسر کشور در دولت دوازدهم افزود: اکنون برخی از بانوان به عنوان مدیرکل امور بانوان هستند و تنها در دو وزارتخانه کشور و نفت بانوان همتراز معاون وزیر هستند و سطوح دیگر مشاوران متفاوت است.

وی تصریح کرد: اکنون با تمام تلاش های صورت گرفته در معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری، در حوزه مشاوران امور بانوان از نظر ساختار همگنی ندارد.

نژادی ادامه داد:تلاش های زیادی صورت گرفت تا در دولت یازدهم تشکیلات زنان در دستگاههای اجرایی ارتقا یابد.

** تشکیل ستاد زن و خانواده در آینده نزدیک

وی اضافه کرد: با توجه به اینکه ستاد ملی زن و خانواده در آینده ای نزدیک تشکیل خواهد شد از تمامی مشاوران امور بانوان دستگاه های اجرایی و وزارت خانه ها می خواهیم در این زمینه معاونت را یاری کنند.

معاون بر نامه ریزی و هماهنگی معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری گفت: پیگیری ستاد ملی زن و خانواده دارای دشواری های فراوانی بود اما معاونت این موضوع را به صورت جدی دنبال کرد.

وی خاطرنشان کرد: هدف های کلان معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری ارتقای جایگاه زنان ، تقویت کارکرد های خانواده و توسعه و ارتقای سرمایه اجتماعی زنان است.

نژادی ادامه داد: اقدامات معاونت زنان در این چهار سال نیز بررسی و شناسایی وضعیت آسیب های اجتماعی حوزه زنان ، ایجاد حساسیت نسبت به مسائل و آسیب ها، شناسایی و هماهنگی و مدیریت ظرفیت ها و جریان سازی نگرش جنسیتی در برنامه ششم توسعه بود که در این زمینه ها برنامه هلس مختلفی انجام شده است.

وی تاکید کرد: تدوین اطلس زنان از دیگر برنامه های حوزه معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری بود.

نخستین نشست معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری با مشاوران وزرا و دستگاه های اجرایی و مدیران کل دفاتر امور زنان و خانواده استانداری های سراسر کشور امروز سه شنبه با حضور معصومه ابتکار معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری در باشگاه نهاد ریاست جمهوری برگزار شد.

منبع: ایرنادیدگاه شما

نام :
پست الکترونیکی :
دیدگاه شما :
کد امنیتی را وارد نمایید :
Captcha