نهاد ریاست جمهوری - معاونت امور زنان و خانواده

با حضور ابتکار معاون رئیس جمهور صورت گرفت؛افتتاح همزمان طرح های پیشگیری از طلاق، ۱۱ اورژانس اجتماعی،پارلمان مشورتی زنان ورونمایی از سامانه ملی طلاق

دوشنبه 13 شهریور 1396 - 11:26

اجرای طرح ملی پیشگیری از طلاق همزمان با رونمایی سامانه ملی طلاق 11 استان کشور از طریق ارتباط ویدئوکنفرانس روز دوشنبه طی مراسمی در مشهد با حضور با حضور معصومه ابتکار معاون رییس‌جمهور درامور زنان و خانواده، محسنی بندپی رئیس سازمان بهزیستی کشور، الفت معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه و رشیدیان  استاندار خراسان رضوی  آغاز شد.

در این چارچوب 11 پایگاه اورژانس اجتماعی در سطح خراسان رضوی بهره برداری و طرح مداخله در طلاق که پارسال در شش شهر این استان اجرایی شده بود امروز در 13 شهرستان دیگر خراسان رضوی آغاز شد. همچنین فعالیت پارلمان زنان در شهرهای این استان بطور همزمان آغاز شد.

دکتر سید جواد حسینی  معاون اجتماعی، سیاسی و امنیتی استانداری خراسان رضوی در این مراسم  با بیان اینکه  طرح های افتتاحی در دو حوزه  خدمات اجتماعی با رویکرد کاهش و کنترل آسیب های اجتماعی و مشارکت نظام مند مردم در امور توسعه می باشد، افزود: یکی از طرح های افتتاحی در حوزه خدمات اجتماعی و کاهش و کنترل آسیب های اجتماعی طرح مداخله در طلاق 13 شهرستان استان می باشد.

وی افزود: اجرای طرح مداخله در طلاق از خراسان رضوی شروع شد و بخاطر آن رتبه طلاق در این استان که تا چند سال پیش جایگاه نخست کشور بود امروز به جایگاه هشتم کاهش یافته است.

حسینی ادامه داد: پارسال برای نخستین بار رشد یک درصدی آمار ازدواج در خراسان رضوی ثبت شد و ظرف پنج ماه نخست امسال نیز شاهد کاهش 13.3 درصدی طلاق در این استان بوده ایم.

معاون استاندار در ادامه گفت: طرح افتتاحی دیگر درحوزه خدمات اجتماعی و کاهش و کنترل آسیب های اجتماعی رونمایی از ساماه ملی ثبت طلاق با هدف کاهش طلاق است که به صورت همزمان در 11 استان کشور افتتاح خواهد شد.

وی افزود: در همین راستا به صورت همزمان 150 اورژانس اجتماعی در سراسر کشور افتتاح خواهد شد که یازده اورژانس اجتماعی در استان خراسان رضوی قرار دارد.

حسینی تصریح کرد: اورژانس های اجتماعی خدمات تخصصی، به موقع، در دسترس و اجتماع محور را به مردم جامعه ارائه خواهند نمود.

معاون اجتماعی، سیاسی و امنیتی استانداری خراسان رضوی با بیان اینکه دو طرح نیز با رویکرد مشارکت نظام مند مردم در امر توسعه افتتاح خواهد شد، افزود: تاکنون پارلمان مشورتی زنان در 13 شهرستان استان راه اندازی شده است و امروز به صورت همزمان در شهرستان های دیگر استان این پارلمان افتتاح خواهد شد.

وی افزود: توانمند سازی و افزایش مشارکت زنان در فرصتهای شغلی، آموزش در حوزه ازدواج و خانواده از رویکردهای مهم دولت تدبیر و امید است و ایجاد پارلمان بانوان زمینه لازم را برای مشارکت توانمند این قشر فراهم می سازد.

حسینی تصریح کرد: پارلمان مشورتی بانوان عملی ترین راهکار مشارکت واقعی نقاضا محور زنان در عرصه های مختلف است. این پارلمان مشارکت تقاضا محور را به جای مشارکت عرضه محور هدف گرفته است.

معاون استاندار در ادامه گفت: در راستای  مشارکت نظام مند مردم در امر توسعه خانه تشکل های غیر دولتی استان نیز افتتاح خواهد شد.

وی افزود: در استان 940 سازمان مردم نهاد فعال وجود دارد که در راستای نظام یافتگی مشارکت مردم در امر توسعه این خانه افتتاح می شود.دیدگاه شما

نام :
پست الکترونیکی :
دیدگاه شما :
کد امنیتی را وارد نمایید :
Captcha