نهاد ریاست جمهوری - معاونت امور زنان و خانواده

در سفر معاون رئیس جمهور به خرراسان رضوی؛ افتتاح سالن چندمنظوره مرکز ماده 16 زنان در مشهدمعاون امور زنان و خانواده رئیس جمهوری در این مراسم گفت: توجه به سلامت روح و روان زنان و دختران جامعه از اهمیت زیادی برخوردار است و مورد توجه دولت دوازدهم می باشد.

دوشنبه 13 شهریور 1396 - 14:39

معصومه ابتکار افزود: با مهارت افزایی و توانمندسازی بانوان می توان از بروز بسیاری از آسیبها پیشگیری کرد که این موضوع باید مورد توجه همه دستگاهها باشد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی نیز در این مراسم گفت: 6 مرکز ماده 16 معتادان متجاهر در سطح این استان فعال است که یکی از آنها به بانوان اختصاص دارد.

سید جواد حسینی ادامه داد: 750 مرکز ماده 15 نیز در خراسان رضوی وجود دارد و با نیروهای موجود که برای ترک اعتیاد تحت درمان قرار دارند همه فعالیتها انجام می شود. تشکلهای غیردولتی نیز نقش موثری در این مراکز و اداره آنها بر عهده دارند.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر خراسان رضوی نیز در این مراسم گفت: فعالیتهای فرهنگی، پیشگیری، توسعه مشارکتهای مردمی و توسعه خدمات اجتماعی تاثیر زیادی در مقابله با گرایش افراد به سمت اعتیاد دارد و تلاش بر این است که هیچ زن معتاد متجاهری در شهر دیده نشود.

سرهنگ ابراهیم قربانزاده افزود: در مراکز ماده 16 که افراد با حکم قضایی در آنجا حضور دارند برای توانمندسازی آنها کارگاههای آموزشی در زمینه های مختلف آشپزی، خیاطی، کشاورزی و قالیچه های تزئینی در کنار نشستهای مشاوره و روان درمانی برگزار می شود.

مدیرعامل موسسه غیردولتی پیشگامان سلامت سرزمین خورشید نیز در این مراسم گفت: تاکنون 2600 نفر در این مرکز بازپروری شده و هزار و 300 نفر از آنها به آغوش خانواده هایشان بازگشته اند.

سید علی سلامت ادامه داد: هم اینک در این مرکز 198 نفر از بانوان معتاد متجاهر حضور دارند که در زمینه های مختلف برای آموزش و مهارت افزایی آنها اقدام می شود.

60 هزار نفر در مراکز درمانی ماده 15 خراسان رضوی به عنوان خودمعرف و هزار و 700 نفر معتاد متجاهر نیز هم اینک طبق ماده 16 قانون مبارزه با مواد مخدر در مراکز ترک اعتیاد مجاز این استان تحت مداوا قرار دارند.دیدگاه شما

نام :
پست الکترونیکی :
دیدگاه شما :
کد امنیتی را وارد نمایید :
Captcha