نهاد ریاست جمهوری - معاونت امور زنان و خانواده

سازمانهای مردم نهاد مردم مورد حمایت جدی دولت هستند معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده گفت: سازمانهای مردم نهاد بزرگترین ظرفیت اجتماعی در خصوص مبارزه با آسیبها و موضوعات اجتماعی و کاهش آنها هستند و دولت دوازدهم نیز از این این سازمانها به صورت جدی حمایت و برای توانمندسازی آنها تلاش می کند.

دوشنبه 13 شهریور 1396 - 15:29

معصومه ابتکار روز دوشنبه در حاشیه مراسم بهره برداری سالن چندمنظوره تنها مرکز اقامتی اجباری ماده 16 زنان خراسان رضوی در مشهد افزود: یکی از رویکردهای دولت شناسایی سازمانهای مردم نهاد، کمک به آموزشهای تخصصی و حمایت از طرحهای آنها است.

وی توانمندسازی سازمانهای مردم نهاد را در کاهش آسیبهای اجتماعی موثر توصیف و بیان کرد: برخی از آسیبها و ناهنجاریها از درون خانواده آغاز و به اجتماع کشیده می شود. ا تقویت گفت و گو بین افراد خانواده می توان از آسیبهای زیادی پیشگیری کرد.

معاون رئیس جمهوری ادامه داد: نخستین مرحله گفت و گو، شنیدن است که خود این موضوع نیاز به مهارت دارد. اگر بخواهیم جوانان زندگی سالم داشته باشند سخن، درخواست و مطالبات آنها باید شنیده شود.

وی گفت: باید به عزت نفس جوانان احترام بگذاریم. اگر این کار انجام شود جلوی بسیاری از معضلات گرفته می شود و این مهم نیاز به همکاری آموزش و پرورش، وزارت بهداشت، رسانه ها و دیگر دستگاهها دارد.

ابتکار افزود: روشهای امر و نهی به شکل فیزیکی جواب نمی دهد بلکه گفت و گو زمینه ساز واقعی امر به معروف و نهی از منکر است و فضای سالم را برای طرح مسائل و توجه به عزت نفس و خود شکوفایی افراد فراهم می کند.

سالن چندمنظوره مرکز اقامتی اجباری ماده 16 زنان خراسان رضوی با حضور معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهوری، معاون استاندار و مسئولان بهزیستی و مبارزه با مواد مخدر خراسان رضوی در مشهد به بهره برداری رسید.

منبع:ایرنا

 دیدگاه شما

نام :
پست الکترونیکی :
دیدگاه شما :
کد امنیتی را وارد نمایید :
Captcha