شناسه خبر: 15408نسخه چاپی
تاریخ خبر: 1400/9/30 10:33

برگزاری نشست مشترک معاون رئیس جمهور با هیاتی از کشور مالزی

در نشست مشترک معاون رئیس جمهور با هیاتی از کشور مالزی، ابعاد و زمینه های مختلف همکاری دو کشور در حوزه بانوان به اشتراک گذاشته شد.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری؛ در این نشست که با حضور دکتر انسیه خزعلی، معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده و آقای حسن الدین بن محمد یونس، نماینده مجلس ملی مالزی برگزار شد، ابعاد و زمینه های مختلف همکاری دو کشور در حوزه بانوان به اشتراک گذاشته شد.

دکتر خزعلی اظهار داشت: کشورهای اسلامی وجوه مشترک زیادی دارند که باید از این نقاط اشتراک برای افزایش تعامل بین آنها استفاده  شود. بسیاری از قوانین مربوط به زنان و کودکان در کشور ما بر اساس قوانین اسلام تنظیم شده و ما میتوانیم این تجارب را با هم به اشتراک بگذاریم. در زمینه دانشگاهی و پژوهشی، تجاری و فرهنگی نیز تعاملات مفیدی قابل حصول است.

خزعلی ادامه داد: علیرغم تحریم های زیاد توانستیم با اتکا به جوانان به خیلی از سازندگی‌ها، ‌ابداعات، و ابتکارات در زمینه اقتصادی دست پیدا کنیم. ایران در زمینه های پزشکی پیشرفت چشمگیری داشته و در بسیاری از موارد با کشورهای اروپایی و آمریکا رقابت می کند و خدمات  گردشگری سلامت با هزینه بسیار کمتر در مقایسه با دیگر کشورها قابل ارائه هستند.

آقای حسن الدین بن محمد یونس نیز ابراز امیدواری کرد تا روابط دو کشور بیش از پیش گسترش پیدا کند و نیز تحریم هایی که علیه ایران وضع شده به زودی برداشته شود.  وی از حمایت‌های بی‌شائبه ایران از مالزی و دنیای اسلام ابراز تشکر کرد و افزود: روابط در سطح دولتی خوب است و امیدواریم در سطح NGO ها هم تعامل و همکاری‌های بیشتری داشته باشیم.  ما به مساله زنان و کودکان اهمیت ویژه ای می‌دهیم و این محور مناسبی برای همکاری دو کشور است. ایشان به گروه‌های متشکل از کشورهای جنوب شرق آسیا نظیر برونئی، سنگاپور و تایلند اشاره کرد و پیشنهاد داد از ظرفیت آنها برای تعمیق روابط استفاده گردد.‌