شناسه خبر: 15463نسخه چاپی
تاریخ خبر: 1400/10/26 23:48

معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری مطرح کرد؛ حضور تیم ملی ایران در میادین بین المللی افتخارآمیز است

معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری با حضور در مراسم بدرقه تیم ملی بانوان به جام ملت‌های آسیا، پیام ویژه رئیس جمهوری‌خطاب به بازیکنان و کادر فنی تیم بانوان را قرائت کرد.

مراسم بدرقه تیم ملی فوتبال در کمپ تیم‌های ملی فوتبال با حضور انسیه خزعلی معاون امور زنان و خانواده رئیس‌جمهوری، دراگان اسکوچیچ و وحید هاشمیان سرمربی و مربی تیم ملی فوتبال ایران، شهاب الدین عزیزی‌خادم رئیس فدراسیون و فریده شجاعی نایب رئیس فدراسیون بسکتبال و جمعی از پیشکسوتان فوتبال کشور برگزار شد.

در ابتدای این مراسم معاون امور زنان و خانواده رئیس‌جمهوری با اعلام سلام ویژه آیت‌الله ابراهیم رئیسی به بازیکنان و کادر فنی گفت: از جانب رئیس جمهوری و به نمایندگی از ایشان سلام ویژه‌ای عرض می‌کنم و آیت‌الله ابراهیم رئیسی عنوان کردند که برای شما دعا می‌کند و با هر نتیجه‌ای که از جام ملت‌ها برگردید باعث افتخار مردم ایران هستید زیرا توانستید با حفظ شعائر اسلامی در صحنه بین‌الملل حضور یابید و برای موفقیت شما دعا می‌کنم.

بعد از سخنان خانم خزعلی، مریم ایراندوست سرمربی تیم ملی فوتبال زنان گفت: حضور در جام ملت‌ها یک رویا بود و مراسم بدرقه امروز اتفاق خوبی بود. مهم‌ترین نکته درباره دختران فوتبال ایران امید است که فدراسیون فوتبال این امید را نهادینه کرد. وی افزود: من از سال 88 سرمربی تیم ملی در همه رده‌ها بودم و این شرایط را ندیدیم. در آن سالها برای استفاده از زمین‌های فوتبال اولویت با فوتبال مردان بود.

سپس، الهام فرهمند بازیکن تیم ملی فوتبال با تشکر از مسئولان فدراسیون گفت: تمام شرایط را برای من فراهم کردند تا با وجود آنکه فرزندم تازه متولد شد، اما در تمرینات حضور یابم و با انگیزه در این رقابت‌ها شرکت کنم.

در حاشیه این مراسم، حسین کلانی از بزرگان فوتبال ایران با آرزوی موفقیت برای تیم بانوان فوتبال اظهار داشت: تیم ملی فوتبال زنان بدعت‌گذار هستند. در تمام رشته‌های محتلف قهرمانان ما با تمام کمبودها همیشه رفتند و با موفقیت بازگشتند.

جام ملت‌های فوتبال زنان آسیا از 30 دی تا 17 بهمن با حضور 12 تیم به میزبانی هند برگزار می‌شود. ایران که برای نخستین بار سهمیه حضور در این مسابقات را به دست آورده، در گروه اول با هند، چین و چین تایپه همگروه است.