شناسه خبر: 15578نسخه چاپی
تاریخ خبر: 1400/12/16 22:46

معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری در دیدار با سرپرست دانشگاه کوثر:  استواری بیشتر بنیان خانواده‌ها در سایه حمایت و تقویت دانشگاه‌های ویژه خواهران

دکتر انسیه  خزعلی معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده با دکتر محبوبه معین مقدس سرپرست دانشگاه کوثر دیدار و گفتگو کرد.

 

معاون رئیس جمهور در این دیدار ضمن اشاره به پتانسیل‌های غیرقابل انکار دانشگاه‌های ویژه خواهران در توانمندسازی بانوان و تاثیر آن در تحکیم ارزش خانواده، گفت: با نگاه ویژه، حمایت و تقویت دانشگاه‌های مختص خواهران مطمئنا شاهد استواری بیشتر بنیان خانواده‌ها خواهیم بود.

دکتر خزعلی با اشاره به موضوع مطرح شده در خصوص امضای تفاهم نامه برای تاسیس مرکز مطالعات زنان و خانواده افزود: معاونت امور زنان و خانواده از این موضوع استقبال می‌کند و لازم است امور مربوط به ایجاد مرکز مطالعات زنان و خانواده در دستورکار دانشگاه قرار گیرد و پیگیری شود. 

معاون رییس جمهور ضمن تاکید بر غرابت فرهنگی ایران با کشورهای همسایه، اظهار امیدواری کرد: امر بین المللی شدن دانشگاه کوثر با توجه به وجود مشابهت‌های فرهنگی ایران و کشورهای همسایه میسر است و دانشگاه کوثر در این زمینه نیز می‌تواند نقش آفرینی کند.

ایشان در جهت هرگونه پشتیبانی در بخش‌های مختلف دانشگاه کوثر در راستای مهارت‌ افزایی بانوان و توانمندسازی آنها قول مساعدت داد.

 

 

در ابتدای این دیدار نیز دکتر معین مقدس، سرپرست دانشگاه کوثر، به طرح دغدغه‌ها و مشکلات دانشگاه کوثر پرداخت.

دکتر معین مقدس، با اشاره به تحصیل 4000 دانشجوی دختر در 21 رشته کارشناسی‌ارشد و کارشناسی، وجود 70 عضو هیات علمی و 70 کارمند در دانشگاه کوثر، بیان کرد: دانشگاه کوثر با اقبال  بسیار خوبی از سوی بانوان و خانواده‌ها روبرو بوده و از زمان تاسیس گام‌های بلندی در راستای ماموریت ذاتی خود برداشته و موفقیت‌های زیادی در عرصه‌های مختلف آموزشی، پژوهشی و فرهنگی کسب نموده است. 

سرپرست دانشگاه کوثر ادامه داد:  با توجه به ظرفیت‌های موجود در عرصه علم و دانش، نیاز است زیرساخت‌های لازم برای توانمندسازی بانوان و ایجاد اشتغال آنها فراهم شود.

وی با اشاره به تأسیس مرکز نوآوری بانوان با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری،  بیان داشت: این مرکز  با زیرساخت‌های متناسب با نیاز بانوان در سال جاری تاسیس شده و اولین مرکز تخصصی بانوان با هدف حمایت از بانوان خلاق در استان خراسان‌شمالی است که در تلاش است تا نقش نوآوران و کارآفرینان زن را تقویت کند و هم اکنون در این مرکز 2 واحد فناور با 14 نیرو مستقر شده و پذیرش 4 واحد فناور دیگر نیز در دست بررسی است. 

عضو هیأت امنای دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی خراسان‌شمالی با بیان اینکه خانواده‌ها، رکن اصلی یک جامعه بشری هستند، ادامه داد: پرورش و تربیت انسان‌ها توسط مادران صورت می‌گیرد و لذا  دانشگاه کوثر از همان ابتدای تاسیس، وجود یک مرکز مطالعات زنان و خانواده را به عنوان یک ضرورت در استان و منطقه حس کرده و در این راستا در تلاش است تا در راستای تاسیس و راه اندازی این مرکز؛ تفاهم نامه ای با معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری امضاء کند و بدین وسیله مسیری کاملا علمی در شناخت، بررسی و حل مشکلات حوزه خانواده و بانوان ایجاد کند. 

وی همچنین ابراز امیدواری کرد که با حمایت و توجه تمامی مسئولین کشوری و استانی و همت تمامی اعضای هیات علمی و غیرهیأت علمی دانشگاه کوثر، این دانشگاه بتواند به جایگاهی در خور و شایسته خود در حوزه آموزش عالی بانوان ایران اسلامی برسد.