شناسه خبر: 15586نسخه چاپی
تاریخ خبر: 1400/12/16 23:13

زنان گلستان مطالبات خود را در دیدار با معاون رئیس جمهور مطرح کردند

تعدادی از زنان فرهیخته گلستان در دیدار با دکتر خزعلی چالش‌ها و مشکلات خود از جمله نبود فرصت شغلی و حمایت اندک مسوولان را مطرح کرده و خواستار حل آن‌ها شدند.

 

 سالن مدیریت و برنامه ریزی استانداری گلستان شامگاه پنجشنبه میزبان نشست بانوان فرهیخته گلستانی با معاون زنان و خانواده رییس جمهور بود که در آن  زینب اختری مدیر کل زنان و خانواده وزارت کشور و   زهره رجبی سرپرست زنان و خانواده استانداری گلستان نیز در کنار دکتر خزعلی شنونده انتقادها، پیشنهادها و مطالبات بانوان گلستانی بودند.

فریده ظفر نماینده خانواده شهدا با اشاره به حادثه منا خواستار پیگیری پرونده شهدای گلستانی حادثه منا گفت: بر اساس اسناد و مدارک،این حادثه بر اثر اشتباه انسانی رخ داد و به همین دلیل باید حقوق شهدا استیفا شود و پیگیر مطالبات حقوق مجموعه شهدای فاجعه منا باشیم.

سیده نفیسه حسینی واعظ مدیر حوزه علمیه خواهران گلستان هم در این جلسه گفت: فراهم سازی بستر مناسب فرهنگی، آماده سازی زیرساخت های اداری آموزش و پرورش برای جذب طلاب، تامین کمک هزینه طلاب زن در مناطق محروم، تسهیل در جذب طلاب نخبه در ادارات دولتی، آموزش تخصصی زن و خانواده، ایجاد فضاهای تفریحی مختص بانوان و ساخت بیمارستان هایی با رویکرد اسلامی  از جمله مطالبات حوزه خواهران از دولت سیزدهم است.

مرضیه باغشاهی نماینده بانوان کارآفرین گلستان هم گفت: تشویق و حمایت از کارآفرینان و دادن امتیازاتی به آنها  از جمله ضمانت تسهیلاتی باعث امیدآفرینی و توسعه این فرهنگ در بین افراد جامعه خواهد شد.

کلثوم غفاری نماینده بانوان فعال سیاسی و اجتماعی گلستان هم در این جلسه گفت: افزایش هیات علمی دانشگاه فرهنگیان گلستان یکی از مطالبات جدی استان برای توسعه و تقویت ظرفیت ها و زیرساخت ها که امیدواریم در سفر دولت تدابیر جدی در این مورد اندیشیده شود.

غزال شرف پور نماینده زنان ورزشکار گلستان هم با اشاره به جایگاه ورزش در استان گفت: ورزش زنان گلستان برای کسب موفقیت های بیشتر به حمایت مالی مستمر احتیاج دارد.

وی اظهار داشت: دغدغه اشتغال یکی دیگر از چالش های اساسی نخبگان ورزشی گلستان است که امیدواریم با تدابیر دولت سیزدهم روند جذب این قشر در ارگان های دولتی تسهیل شود.

 کمبود زیرساخت های ویژه حوزه بانوان، کمک به ارتقای جایگاه خانواده، رفع محدودیت های زنان توانمند و ضرورت تامین زیرساخت های ورزشی عمده‌ترین موضوعات مطرح‌شده بانوان گلستانی در دیدار با انسیه خزعلی بود.

دکتر خزعلی در این سفر به بررسی مسائل زنان و خانواده و ارائه راهکار برای حل این مشکلات می پردازد.