شناسه خبر: 15591نسخه چاپی
تاریخ خبر: 1400/12/16 23:29

 زنان بی‌سرپرست گلستان در انتظار حمایت‌های دولت

زنان و دختران بدسرپرست و بی سرپرست شاغل در یک شرکت تعاونی گنبدکاووس در فضایی صمیمی که بارش باران نوید ریزش رحمت الهی را امید می‌بخشید با دکتر خزعلی دیدار کردند.

زنان و دختران بد سرپرست و بی سرپرست شاغل در تعاونی تولیدی بهزیستی گنبد با لباس های فرم‌هایی سفید و بانوان ترکمنی با لباس های رنگین ترکمن به دیدار خزعلی رفتند و همه چیز برای حضور معاون امور زنان و خانواده رییس جمهور در شهرستان گنبد کاووس فراهم شد.

 

نگاه امیدبخش معاون امور زنان و خانواده رییس جمهور  هر دغدغه‌ای را از ذهن بانوان حاضر می‌زدود تا هرچه خاطرشان را درگیر کرده رفع شده بدانند.

 

مشکلاتی از جمله توانمندسازی این زنان  که هیچ حامی و پشتوانه ای نداشته و امروز با صدای عدالت محور دولت سیزدهم امیدوارند معاون امور زنان و خانواده رییس جمهور پژواک صدای آنها در کشور باشند.

 

زنان بی سرپرست، بدسرپرست و خود سرپرست به ویژه در استان گلستان با مشکلات عدیده ای از جمله تامین معیشت، مسکن، درآمد کم و اشتغال و آموزش مواجه هستند که تحقق راهبرد توانمندسازی این قشر از جامعه به تاکید کارشناسان با حمایت همه جانبه و عادلانه دولت مردمی میسر می‌شود.

 

حمایت همه جانبه برای توانمندسازی و ارتقای وضعیت این عده در کشور به ویژه در استان گلستان موثرترین ابزار مصونیت آنان از آسیب های اجتماعی در جامعه است.

 

به اعتقاد شماری از کارشناسان توجه ویژه به  توانمندسازی و ارتقای وضعیت زنان بی سرپرست، بدسرپرست و خود سرپرست در سرنوشت  اجتماعی آنان تاثیر عمیقی دارد و از بروز انواع آسیب های اجتماعی پیشگیری می کند و زیربنای پاسخگویی این نیاز برنامه ریزی ویژه دولت عدالت محور سیزدهم است.

 

به تاکید صاحب نظران با توجه به روند افزایشی جمعیت آمار این قشر و به ویژه زنان سرپرست خانوار در کشور، هرگونه اقدام و اهتمام  سیاسی، اجتماعی و اقتصادی در راستای توانمندسازی زنان  سبب سرعت‌بخشی آهنگ توسعه جامعه و کاهش آسیب های اجتماعی می‌شود.

 

شماری از زنان بد سرپرست، بی سرپرست و خود سرپرست  گلستانی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بر این امیدند که حل مشکلات دیرینه آنان فقط با همت جهادی دولت عدالت محور قابل پیگیری بوده و اظهار امیدواری کردند که  مصون ماندن آنان از آسیب های  تهدیدزای مختلف اقتصادی، حقوقی و اجتماعی به طور قطع با تدابیر ارزنده دولت برای توانمندسازی و تحت حمایت قرار دادن در سفر استانی معاون امور زنان و خانواده رییس جمهور مورد بررسی ویژه  قرار گیرد.

 

گلستان مطابق سرشماری سال 95، یک میلیون و 869 نفر جمعیت متشکل از اقوام و مذاهب مختلف دارد که 49 درصد آن را زنان تشکیل می‌دهد.

 

خزعلی در این سفر به بررسی حوزه مسائل زنان و خانواده و ارایه راهکار برای حل این مشکلات می پردازد.

 

 دیدار با بانوان هنرمند رشته‌های مختلف صنایع دستی استان، بانوان کارآفرین، بازدید از خانه های صنایع دستی، ابریشم و دیدار با خانواده های صاحب چندقلو، بازارچه های سنتی و جلسه با بانوان نخبه و اساتید دانشگاه و نماینده تشکل‌ها از جمله برنامه‌های معاون رییس جمهور در امور بانوان و خانواده در سفر به گلستان است.