شناسه خبر: 15592نسخه چاپی
تاریخ خبر: 1400/12/16 23:30

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده: حمایت از مشاغل خانگی و خانواده‌محور در اولویت است

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده گفت: حمایت از مشاغل خانگی و خانواده محور یکی اولویت های ما است.

 

انسیه خزعلی ظهر امروز در بازدید از بازارچه بانوان زینبیه علی آبادکتول اظهار کرد: از کارآفرینی حمایت می کنیم و در راستای توسعه کارآفرینی در حوزه های مختلف اعم از صنایع تبدیلی، قالیبافی و غیره اعتبارات لازم را اختصاص خواهیم داد، با توجه به ظرفیت و تقاضای بانوان و همچنین بازار موجود برای صنایع مختلف اعتبار تخصیص می یابد.

 

وی افزود: بازار برخی از صنایع دستی اشباع شده و برای حمایت از کارآفرینان این حوزه ها ابتدا موارد مختلف سنجیده می شود و سپس از آنها حمایت خواهد شد.

 

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده با بیان اینکه مشاغل خانگی و خانواده محور در اولویت ما است، بیان کرد: همچنین در راستای حمایت از زنان به ویژه زنان سرپرست خانوار، بدسرپرست و بی سرپرست برنامه های مختلفی را آغاز کردیم که در سال آینده با جدیت پیگیری و اجرا می شود.

 

خزعلی با بیان اینکه پیشگیری از آسیب های اجتماعی از جمله طلاق از دیگر برنامه های ما است، خاطرنشان کرد: مسئله عدالت یکی از مسائل مهم و محوری است که رئیس جمهور به آن تأکید می کنند و مقام معظم رهبری نیز فرمودند تصمیم گیری ها باید به گونه ای باشد که تمامی مردم از عواید و منافع آن بهره مند شوند..

 

وی به سفر هیئت دولت به استان گلستان اشاره کرد و یادآور شد: برخی محرومیت ها در استان گلستان شناخته شده ولی برخی محرومیت ها به دلیل ظاهر سرسبز این استان شناخته شده نیست که یکی از دلایل رئیس جمهور برای سفرهای استانی شناسایی این مسائل است.

 

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده با تأکید بر اینکه توجه به کارآفرینی، تسهیل‌ گری، ایجاد فرصت‌ های شغلی، وجود افراد بازمانده از تحصیل، غربال‌گری سرطان و تجهیز پارک بانوان از نیازها و مشکلات بانوان گلستان است که حل آن در دستور کار دولت قرار دارد، تصریح کرد: اصلاح ساختارها و قوانین و حرکت در مسیر برنامه ششم برای توانمندسازی زنان سرپرست خانوار به طور جدی در دولت پیگیری می شود.