شناسه خبر: 15593نسخه چاپی
تاریخ خبر: 1400/12/16 23:32

معاون رییس جمهور:تامین مسکن و اشتغال زنان بی‌سرپرست اولویت دولت است

معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری گفت: اولویت دولت تامین مسکن و اشتغال زنان بی سرپرست و خود سرپرست با تخفیف های خاص تسهیلاتی است.دکتر خزعلی روز جمعه در بازدید میدانی از مسکن در حال ساخت ویژه زنان بی سرپرست و بدسرپرست گنبدکاووس و برنامه ریزی های ویژه برای حمایت این قشر آسیب پذیر جامعه  خبر داد و گفت: دولت مردمی برای تامین اشتغال و مسکن زنان بی سرپرست، خود سرپرست و سرپرست خانوار تاکیدات ویژه ای دارد.

زنان سرپرست خانوار به ویژه در استان گلستان با مشکلات عدیده ای منجمله تامین معیشت، مسکن، درآمد کم و اشتغال و آموزش مواجه هستند که تحقق راهبرد توانمندسازی این قشر از جامعه به تاکید کارشناسان با حمایت همه جانبه و عادلانه دولت مردمی میسر می‌شود.

حمایت همه جانبه برای توانمندسازی و ارتقای وضعیت زنان سرپرست خانوار در کشور به ویژه در استان گلستان موثرترین ابزار مصونیت آنان از آسیب های اجتماعی در جامعه است.

به اعتقاد شماری از کارشناسان توجه ویژه به  توانمندسازی و ارتقای وضعیت زنان سرپرست خانوار در سرنوشت  اجتماعی آنان تاثیر عمیقی دارد و از بروز انواع آسیب های اجتماعی پیشگیری می کند و زیربنای پاسخگویی این نیاز برنامه ریزی ویژه دولت عدالت محور سیزدهم است.

به تاکید صاحبنظران امر، با توجه به روند افزایشی جمعیت آمار زنان سرپرست خانوار در کشور، هرگونه اقدام و اهتمام  سیاسی، اجتماعی و اقتصادی در راستای توانمندسازی زنان سرپرست خانوار سبب سرعت‌بخشی آهنگ توسعه جامعه و کاهش آسیب های اجتماعی می‌شود.

گلستان مطابق سرشماری سال 95، یک میلیون و 869 نفر جمعیت متشکل از اقوام و مذاهب مختلف دارد که 49 درصد آن را زنان تشکیل می‌دهد.

دکتر خزعلی در این سفر به بررسی حوزه مسائل زنان و خانواده و ارایه راهکار برای حل این مشکلات پرداخته است.