شناسه خبر: 15644نسخه چاپی
تاریخ خبر: 1400/12/27 11:45

دیدار معاون رئیس جمهور ایران با رییس شورای اقتصادی و اجتماعی ملل متحد (اکوسوک)

معاون رئیس جمهوری ایران در امور زنان و خانواده در تاریخ 17 مارس 2022 و در حاشیه نشست 66 کمیسیون مقام زن در مقر ملل متحد در نیویورک با رییس شورای اقتصادی و اجتماعی ملل متحد (اکوسوک) دیدار و گفتگو کرد.

 

در این دیدار معاون رییس جمهور انتصاب آقای کلاپیل به ریاست اکوسوک را تبریک گفت و با اشاره به نقش ایران به عنوان هماهنگ کننده کارگروه توانمند سازی زنان آیورا، اظهار داشت با توجه به مسئولیت اکوسوک در حوزه اجتماعی و اقتصادی، فرصت خوبی برای همکاری در بحث توانمندسازی زنان وجود دارد وجمهوری اسلامی ایران این آمادگی را دارد در بحث مشاغل تبدیلی، خانوادگی، کشاورزی و IT بر اساس تجارب خود، آموزش هایی را ارائه دهد.

دکتر خزعلی همچنین با اشاره به آنچه رئیس اکوسوک در رابطه با دشواری های ایجاد شده به واسطه همه گیری کووید-19 مطرح کرد، اظهار داشت تحریم های یکجانبه و غیر قانونی آمریکا علیه کشور، اجرای بسیاری از برنامه ها و طرح ها در حوزه سلامت و دارویی را با مشکل مواجه ساخته است؛ خانم دکتر خزعلی همچنین درخصوص مساله برجام عنوان داشت جمهوری اسلامی ایران تا لحظه آخر به تعهداتش پایبند بود؛ اما بدعهدی از سوی طرف مقابل صورت گرفت.

رئیس اکوسوک نیز با ابراز خوشحالی از پیشنهاد همکاری در حوزه توانمندسازی زنان و اشاره به جایگاه کمیسیون مقام زن به عنوان یکی از ارکان فرعی اکوسوک که توصیه هایی به کشورها در حوزه  توانمندسازی زنان ارائه می کند، اظهار داشت کشورها می توانند در نشستهای منطقه ای کمیسیون مقام زن شرکت نمایند.

وی همچنین اظهار داشت به خاطر دارد که در رابطه با برجام، چه کسی به تعهداتش عمل نکرد و باور دارد که بحث های تحریم ها می بایست از دیگر مسائل مورد مذاکره جدا شوند.