شناسه خبر: 15683نسخه چاپی
تاریخ خبر: 1401/1/19 16:16

دولت در سفرهای استانی اعتبارات ویژه ای بر امور بانوان پیش بینی کرده است

معاون رئیس جمهور در امور بانوان و خانواده با اشاره به اختصاص اعتبار 74 میلیارد تومانی ویژه سفر رئیس جمهور به امور بانوان البرز گفت : دولت مردمی سیزدهم در سفرهای استانی اعتبارات ویژه برای امور بانوان پیش بینی کرده است.


انسیه خزعلی روز جمعه در حاشیه بازدید از یک  کارگاه تولیدی در سپیدشت فردیس افزود:  این اقدام دولت مردمی سیزدهم کار جدیدی در کشور است که تاکنون سابقه نداشته است .
وی یادآور شد: اعتبار 74 میلیارد تومانی اختصاص یافته به امور بانوان استان البرز در زمینه های تولید ،جلوگیری از آسیب ها، ایجاد گرمخانه و آموزش بانوان بازمانده از تحصیل هزینه خواهد شد.


دکتر خزعلی  اظهار داشت:  امروز از ورزش همگانی بانوان در پارک تندرستی فردیس بازدید شد؛  با توجه به اینکه ورزش همگانی برای سلامت جسمانی بانوان و دختران لازم است باید شرایطی مناسب برای ورزش آنان فراهم شود.
وی افزود: وضعیت پارکها در استان البرز آنقدر که باید برای بانوان مهیا نیست؛ براین اساس پیگیری می کنیم  تا برخی از پارک هایی با  بیش از پنج هزار متر مربع بخشی از فضای خود را به بانوان اختصاص دهند.


معاون رئیس جمهور در امور بانوان و خانواده گفت:  در این بازدید بانوان  فردیسی از کمبود امکانات و مکان های ورزشی و وجود سگ ها در پارک ها گلایه داشتند.


دکتر خزعلی افزود:  برهمین اساس تلفنی با شهردار  در این خصوص صحبت کردم که  قول دادند امکاناتی را فراهم کنند ضمن آنکه پارک مادر و کودک شرایط مناسب و حفاظت شده برای بانوان ندارد.
وی به بازدید خود  از ندامتگاه فردیس اشاره کرد و اظهار داشت: آسیب هایی که خانم ها در این استان با آن مواجه هستند خیلی تاسفبار بود، با بعضی از موارد  می توان با برنامه های پیشگیرانه در آموزش و پرورش مقابله کرد همچنین در مراکز فرهنگی و فرهنگسراهای شهرداری باید آموزش‌های خاص دختران برنامه ریزی شود.


وی با بیان اینکه امیدواریم بسیاری ازمشکلات متوجه زنان با کمک خود بانوان و خیران زن مرتفع شود، گفت: مقرر شد بعضی از زندانیان آزاد شوند البته تحت نظر و برای اصلاح آسیبی که متوجه آنها بوده اقدامات لازم صورت گیرد.


دکتر خزعلی بیان داشت: همینطور بازدید از کارگاهها و مراکزی که برای توانمندسازی  و  پوشش دهی نیازهای زنان و اشتغال آنها کار می کنند به ویژه زنان سرپرست خانوار و زنانی که دچار آسیب شدند ، نیاز به نقدینگی و حمایت و تسهیلات و مجوزهایی دارند، معمولا در همه استان ها به صورت مشترک در مورد زنانی که کارآفرینی می کنند وجود دارد، امیدوار هستیم بتوانیم اینها را تدارک ببینیم.


همچنین معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده از سه بانوی ورزشکار و مدال آوران جهانی استان البرز تقدیر کرد.
شهرستان فردیس با 700 هزار نفر جمعیت در جنوب کلانشهر کرج مرکز استان البرز قرار دارد.
رئیس جمهور و هیات همراه روز پنجشنبه 18 فروردین ماه برای بررسی مشکلات و نیازها به استان البرز سفر کرد.