شناسه خبر: 15709نسخه چاپی
تاریخ خبر: 1401/1/30 12:58

نماینده انجمن صلح زنان امریکا در گفتگو با شفقنا: بمب‌های امریکا به جای تروریست‌ها از کودکان افغانستان قربانی گرفت

نماینده انجمن صلح زنان امریکا که به تازه گی به کابل سفر کرده، معتقد است حملات نظامی آمریکا در افغانستان به جای تروریست ها از کودکان افغانستان قربانی گرفته است.

 

«کِلی کمپل» نماینده انجمن صلح زنان امریکا که برای بررسی وضعیت حقوق بشری به افغانستان سفر کرده بود در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری شفقنا افغانستان در کابل گفت که انجمن صلح زنان امریکا بعد از بازگشت به امریکا نتیجه بررسی از وضعیت حقوق بشری خود در افغانستان را گزارش خواهد داد و به مردم خود خواهد گفت که بمب های دولت ما در افغانستان تروریستان نه بلکه از کودکان افغان قربانی گرفته است.

کمپل از حمله امریکا به کشورهای مختلف دنیا انتقاد کرده و می گوید دولت ما بودجه های هنگفتی را در راستای اهداف نظامی خود صرف می کند که این کار باعث شده دیگر کمک های ما در بخش صحت و تعلیم تضعیف گردد.

این فعال حقوق بشر امریکایی همچنین افزود با سفر به افغانستان دریافتم که مردم افغانستان مردم بسیار خون گرمی هستند و من این مردم را بی نهایت دوست دارم، ملت ما با مردم افغانستان تشابهاتی دارند و این دولت ها هستند که بیشتر با هم مشکل دارند و البته این مشکلات می تواند از راه گفتگو حل گردد.

کمپل که برادر شوهر خود را در حادثه 11 سپتامبر از دست داده می گوید، ما به هیچ عنوان نمی خواهیم که دولت ما غرامت خون قربانیان حادثه 11 سپتامبر را از پول مردم افغانستان بگیرد.
وی همچنین گفت: ما به خوبی می دانیم که حادثه تروریستی 11 سبتامبر علیه بشریت بود اما این حادثه توسط هیچ دولتی صورت نگرفته است و آن را یک گروه جنایت کار انجام داده است.
کِلی کمپل همچنین در پایان افزود: در حادثه 11 سبتامبر تنها امریکایی ها قربانی نشده اند اتباع دیگر کشورها نیز در این حادثه جان خود را از دست داده اند بنا بر این مردم در سراسر دنیا نیاز به همبستگی دارند تا بتوانند در فضای بهتر زندگی کنند.