شناسه خبر: 15736نسخه چاپی
تاریخ خبر: 1401/2/26 08:56

بهره‌برداری از 11 هزار و 500 طرح اشتغال برکت ویژه زنان سرپرست خانوار

11 هزار و 500 طرح اشتغال بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام ویژه زنان سرپرست خانوار به بهره‌برداری رسید.

 

در مراسمی با حضور دکتر انسیه خزعلی معاون رئیس‌ جمهور در امور زنان و خانواده و محمد ترکمانه مدیرعامل بنیاد برکت، 11 هزار و 500 طرح اشتغال‌زایی و کارآفرینی برکت برای زنان سرپرست خانوار در مناطق محروم و روستایی کشور مورد بهره‌برداری قرار گرفت و تفاهم‌نامه همکاری میان بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام و معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری به امضا رسید.

 

معاون امور زنان و خانواده رئیس‌ جمهور در این مراسم گفت: آسیب‌شناسی گسترده‌ای در دولت سیزدهم در مورد زنان سرپرست خانوار صورت گرفته و موانع جذب اعتبار برای اشتغال این زنان در حال برطرف شدن است.

دکتر انسیه خزعلی ادامه داد: شعار دولت سیزدهم کمک از اعتبار و توان مردم برای خودشان است و در اشتغال‌زایی برای زنان سرپرست خانوار هم باید از نیروهای مردمی و جهادی بهره گرفته شود.

وی از نهایی شدن تدوین برنامه جامع توانمندسازی زنان سرپرست خانوار خبر داد و اظهار داشت: در ابتدای برنامه ششم توسعه اقتصادی 3 میلیون و 500 هزار زن سرپرست خانوار در کشور وجود داشت که امیدواریم تا پایان برنامه هفتم هیچ زن سرپرست خانواری را در جامعه نداشته باشیم که توانایی تامین معشیت خود را نداشته باشد.