شناسه خبر: 15780نسخه چاپی
تاریخ خبر: 1401/3/8 21:14

در نشست معاون رییس‌جمهور با مشاوران و روانشناسان طرح شد: تاکید بر تامین نیازهای معنوی و روحی بازماندگان متروپل-فیلم

نشست معاون رییس جمهور با جمعی از روان‌شناسان داوطلب در خصوص کمک به خانواده‌های تحت آسیب در حادثه متروپل شهر آبادان برگزار شد.

 

به منظور ساماندهی کمک‌های روحی مورد نیاز خانواده‌های آسیب دیده در حادثه ریزش ساختمان متروپل، نشست معاون رئیس جمهور با روان‌شناسان داوطلب دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی آبادان، صبح روز یکشنبه و در محل دانشگاه علوم پزشکی این شهر برگزار شد.

 

دکتر انسیه خزعلی، معاون رییس‌جمهور در امور زنان و خانواده در این نشست، با ابراز تاسف و عرض تسلیت به مردم آبادان و ایران، عنوان کرد: بعد از سپری شدن روزهای نخستین آوار برداری، حضور در میان خانواده جانباختگان و تسلی بخشی به آنان از وظایف این معاونت بود.

 

معاون رئیس جمهور در خصوص نشست گفت: ساماندهی برنامه مشاوره و هماهنگی بخش‌های مختلف پشتیبانی معنوی خانواده‌ها و تامین نیاز روحی آنان از اهداف اصلی این نشست است.

 

دکتر انسیه خزعلی همچنین با اشاره به اعلام آمادگی گروه‌های جهادی متشکل از روانشناسان تهران، عنوان کرد: مسئولان دانشگاه گفتند مطلوب است که تا حد امکان از نیروهای بومی استفاده شود، ولی هر زمان که نیاز باشد، نیروهای جهادی از تهران و سایر شهرها اعزام خواهند شد.

 

 در ادامه نشست، دکتر زینب اختری مدیرکل امور زنان و خانواده وزیر کشور، در خصوص لزوم آغاز به موقع فعالیت روان‌شناسان گفت: لازم بود پیش از ورود گروه‌های مشاوره، بحث‌های بحرانی اولیه براساس سطح‌بندی‌ای که در بحران وجود دارد اتفاق بیفتد تا اختلالی در آن ایجاد نشود.

 

مدیرکل امور زنان و خانواده وزیر کشور ادامه داد: به کمک تجربیاتی که در بحران‌های زلزله کرمانشاه، سیل خوزستان و... داشتیم، سعی کردیم با هماهنگی با اساتید دانشگاه تهران و کسانی که در صحنه پلاسکو بودند، آموزش‌هایی برای مشاوران فراهم گردد و مسائل آسیب‌دیدگان تا حل موضوع پیگیری شود.

 

زینب اختری افزود: قصد داریم تمام کارها را یکپارچه‌سازی کنیم تا هیچ فرد آسیب‌دیده‌ای از طرح‌های حمایتی و پشتیبانی‌ها جا نماند.