شناسه خبر: 15821نسخه چاپی
تاریخ خبر: 1401/3/22 22:47

در نشست همسر مادورو با بانوان فعال سیاسی و اجتماعی ایران انجام شد: تاکید ایران و ونزوئلا بر همکاری‌ها و نشست‌های مشترک در حوزه زنان و خانواده

 

سیلیا فلورس، همسر رئیس جمهور ونزوئلا، در جمع تعدادی با بانوان فعال ایرانی در حوزه‌های مختلف حاضر شد و ضمن این دیدار، نقطه نظرات آنان را شنید و در جریان فعالیت‌های این بانوان قرار گرفت.

در این دیدار که در مجموعه سعدآباد و با حضور انسیه خزعلی، معاون رییس‌جمهور در امور زنان و خانواده صورت پذیرفت، تعدادی از بانوان ایرانی و نیز چند تن از بانوان همراه همسر رییس‌جمهور ونزوئلا به ایراد سخن پرداختند.

 

سپس سیلیا فلورس ضمن ابراز خوشحالی از حضور در ایران و آشنایی با توانمندی‌های زنان ایران از مقاومت مردم ونزوئلا در برابر تحریم‌ها و فشارهای آمریکا سخن گفت و مقاومت را تنها راه ایستادگی و پیشرفت دانست.

 

معاون رئیس جمهور نیز ضمن یادآوری سخنان مقام معظم رهبری و تاکید بر اینکه هزینه مقاومت از سازش و تسلیم کمتر است، از ایستادگی مردم ونزوئلا خصوصاً زنان مبارز آن کشور تقدیر نمود.

ایشان از مقاومت زنان ایرانی در دوره‌های مختلف نبرد و جنگ‌های  نظامی-سیاسی-اقتصادی سخن گفت و نقش زنان را در جنگ‌های ترکیبی و شناختی پر اهمیت دانست.

در پایان این دیدار هر دو طرف بر ادامه مذاکرات و عقد تفاهم‌نامه برای اقدامات عملیاتی فیمابین تاکید نمودند.