شناسه خبر: 15836نسخه چاپی
تاریخ خبر: 1401/3/30 23:12

امضای تفاهم‌نامه همکاری مشترک میان معاونت ریاست جمهوری در امور زنان و خانواده و دانشگاه تهران

معاونت ریاست جمهوری در امور زنان و خانواده یک تفاهم‌نامه همکاری مشترک با دانشگاه تهران در جهت توانمندسازی زنان و خانواده امضا کردند.

 

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی معاونت ریاست جمهوری در امور زنان و خانواده، عصر امروز دوشنبه با حضور انسیه خزعلی، معاون رییس‌جمهور در امور زنان و ریاست جمهوری در جمع اعضای هیات رییسه دانشگاه تهران، تفاهم‌نامه همکاری مشترک میان این معاونت و دانشگاه تهران به امضای انسیه خزعلی و نیز محمد مقیمی، ریاست دانشگاه مذکور رسید.

 

این تفاهم‌نامه به منظور توانمندسازی زنان و خانواده در ابعاد اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی تنظیم و امضا شده است.

 

ارتقای دانش، مهارت و توانایی زنان، ارتقای جایگاه و منزلت مادری در جامعه با استفاده از ظرفیت‌های علمی و پژوهشی، حمایت‌ از طرح‌های دانشگاه در حوزه زنان و خانواده و فراهم سازی فرصت‌های بهره‌مندی بیشتر جامعه از زنان فارغ‌التحصیل از اهداف این تفاهم‌نامه است.

 

مشارکت در راه‌اندازی دانشکده زنان و خانواده، اصلی‌ترین محور همکاری مشترک مدنظر در این تفاهم‌نامه است.

 

راه‌اندازی نشریه عفاف و حجاب، هم‌افزایی در توسعه دوره‌های مهارت محور، اجرای طرح در راستای جوانی جمعیت، توانمندسازی زنان و آسیب‌های اجتماعی، برگزاری کنگره‌ها و همایش‌های ملی و بین‌المللی، ایجاد بانک اطلاعاتی مشکلات و توانمندی‌های زنان فارغ‌التحصیل، حمایت از پایان‌نامه‌های مرتبط و ... از دیگر محورهای این همکاری مشترک است.