شناسه خبر: 15847نسخه چاپی
تاریخ خبر: 1401/4/3 11:28

 120 میلیارد تومان به بانوان خراسان شمالی اختصاص یافت

 

دکتر انسیه خزعلی روز پنجشنبه در جریان سفر استانی هیات دولت به خراسان شمالی، در دیدار با بانوان فعال در حوزه‌های مختلف با ذکر این خبر اظهار داشت: این اعتبار در 9 بند که از جمله آن ساخت دانشگاه کوثر، کلینیک ناباروری، ایجاد بازارچه فروش مشاغل خرد خانگی، بازارچه دائمی و احداث خوابگاه امام صادق است، اختصاص یافته است.

وی همچنین با اشاره به یک برنامه که در حوزه بانوان در نظر گرفته شده، گفت: در راستای سلامت زنان و غربالگری سرطان، کسب مهارت و آموزش بانوان و اشتغال بودجه ای در نظر گرفته شده است. در راستای مهارت آموزی بانوان نیز با دانشگاه علمی کاربردی قراردادی منعقد شده است.

دکتر خزعلی افزود: همچنین دیدارهایی با شرکت‌های دانش بنیان و فعالیت‌های زنان کارآفرین داشته‌ایم تا با توجه به نیازهای آنها، حمایت‌های لازم از جمله تسریع مجوزها و رفع موانع تولید انجام گیرد.

معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده گفت: یکی از دغدغه های بانوان کارآفرین و سرپرست خانوار برای دریافت تسهیلات، ضمانت است که در این مورد نیز با ایجاد صندوق ضمانت از مشکلات آنها کاسته خواهد شد

خزعلی گفت: میزان اعتبار تسهیلات صندوق ضمانت 100 میلیون در نظر گرفته شده که این اعتبار کمک دولت برای اشتغال زنان کارآفرین است.

معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده گفت: 14 کارگروه درحوزه بانوان تشکیل شده است که از جمله آن کارگروه نخبگان، ورزش، گفتمان دختران، زنان جوان و حجاب و عفاف است.

دکتر خزعلی گفت: درصدد هستیم متناظر این کارگروه ها را در سطح استان ها با همکاری بانوان نخبه و کارآفرینان ایجاد کنیم تا در رفع مشکلات آنها تسریع ببخشیم.

وی در ادامه سخنانش به بانوان کارآفرین و عملکرد آنها اشاره کرد و گفت: این بانوان به نسبت حرفه و تعداد کارجوبه ویژه بانوان سرپرست خانوار که به کار می گیرد تسهیلات دریافت خواهند کرد. این افراد در صورتی می توانند از این تسهیلات بهره مند شوند که به مدت چهار سال کارجو را زیر پوشش قرار دهند.

وی افزود: همچنین سرپرست خانواری که شرایط کار را ندارد  فرزندانش به کار گرفته می شود و از تسهیلات بهره مند خواهند شد.

وی در ادامه گفت: بانوان می توانند مطالب و خواسته های خود را از طریق پیامک 101 ارسال کنند.