شناسه خبر: 15849نسخه چاپی
تاریخ خبر: 1401/4/3 16:18

بازدید دکتر خزعلی از مرکز نوآوری بانوان دانشگاه کوثر بجنورد

 

معاون رئیس جمهور طی سفر به استان خراسان شمالی، به بازدید از مرکزنوآوری بانوان دانشگاه کوثر در شهر بجنورد رفت.

دکتر خزعلی با بیان این که بانوان خراسان شمالی، بانوانی توانمند و با استعداد هستند، اظهار داشت: مشارکت اقتصادی زنان خراسان شمالی از متوسط کشور بالاتر است

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده افزود: با توجه به این که بانوان خراسان شمالی در حوزه­‌های مختلف فعال و سرآمد هستند و جهت حمایت و شکوفایی استعدادهای بالقوه ای که در این استان وجود دارد؛ تلاش می‌کنیم که با تخصیص اعتبارات و اعطای تسهیلات مناسب، زمینه به بار نشستن این استعدادها را فراهم کنیم.

معاون رئیس جمهور در این دانشگاه از واحدهای مستقر در مرکز نوآوری بانوان بازدید کرد و در جریان دغدغه‌های بانوان فعال در آن قرار گرفت.

این بازدید با همراهی دکتر محبوبه معین مقدس، سرپرست دانشگاه کوثر و دکتر زهرا معین­ی یکتا مدیر کل امور زنان و خانواده استانداری انجام شد.

شایان ذکر است که نخستین مرکز نوآوری بانوان در استان خراسان‌شمالی در دانشگاه کوثر با هدف حمایت از اکوسیستم کارآفرینی، تسهیل فرآیند تجاری‌سازی ایده‌های دانش‌بنیان، ایجاد اشتغال و توانمندسازی بانوان در اقتصاد دانش‌بنیان، با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و با زیرساخت‌های متناسب با نیاز بانوان در سال 1400 راه اندازی شد.