شناسه خبر: 15870نسخه چاپی
تاریخ خبر: 1401/4/14 23:04

معاون رئیس جمهور خطاب به بانوان صنعتگر: زنان تولیدکننده بر دیپلماسی اقتصادی با محوریت صادرات تمرکز کنند

 

در نشست تخصصی بانوان صنعتگر موفق مستقر در شهرک‌ها و نواحی صنعتی سراسر کشور که با حضور معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور، معاون هماهنگی و محیط کسب و کار وزارت صنعت، معدن و تجارت و شماري از نمایندگان مجلس شورای اسلامی برگزار شد، مهمترین ظرفیت‌های قانونی و موانع و مشكلات پيرامون رشد و توسعه فعالیت‌های بانوان در حوزه كارآفريني، صنعت و اشتغالزايي مورد بررسي قرار گرفت.

 

معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور در این نشست كه روز يكشنبه در جريان مجموعه برنامه‌هاي دهه توليد و تجارت در محل دائمي نمايشگاه‌هاي بين‌المللي تهران برگزار شد، با بیان این‌که قدرت و توانمندی کار به‌صورت متوازن (اجتماع و خانه) از ظرفیت‌های منحصر به فرد بانوان است، گفت: کارهای دقیق و حساس را خانم‌ها به‌خوبی انجام می‌دهند که از این مزیت برای رونق تولید و اشتغال در رشته‌های خاص می‌توان استفاده کرد.

 

انسیه خزعلی، صداقت را عامل بسیار مهم و از ویژگی‌های شخصیتی بارز بانوان دانست و افزود: مادرانگی، دلسوزی و آینده نگری، از مزیت‌های بی بدیل شخصیتی بانوان است.

 

وی همچنین قوانین كشور در راستای حمایت از فعالیت‌های بانوان را خوب دانست و اضافه كرد: مواردی هم که نیاز به اصلاح دارد، در جهت حمایت از بانوان به معاونت امور زنان و خانواده برای پیگیری‌های بیشتر ارائه شود.

 

معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور از مرخصی‌های بارداری و زایمان كه در خیلی از کشورها به این مقدار رایج نیست، به‌عنوان يكي از ظرفیت‌های قانونی کشورمان در راستای حمایت از بانوان ياد و اضافه كرد: با توجه به شرایط ویژه زنان، رویه‌های حمایتی لازم دیده می‌شود تا زنان بتوانند به نقش‌های دیگر خود در خانواده برسند.

 

خزعلی از زنان تولید کننده خواست که روی موضوع دیپلماسی اقتصادی با محوریت صادرات و اولويت به كشورهاي همسايه تمرکز کنند.

 

وي اظهار امیدواری كرد این ارتباطات و زنجیره گسترده بانوان در نوآوری، كارآفريني، تولید و اشتغال، توسعه و تداوم یابد.