شناسه خبر: 15875نسخه چاپی
تاریخ خبر: 1401/4/18 00:05

بازدید از طرح اشتغالزایی گروهای خودیار زنان در روستای نوره

معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده در مسیر سفر به کردستان از طرح اشتغالزایی گروهای خودیار زنان با هدف توانمندسازی و بهبود معیشت زنان،جوانان و خانواده آسیب‌پذیر و مدد جویان در روستای نوره از توابع شهرستان سنندج بازدید کرد.

انیسه خزعلی صبح امروز با همراهی دکتر آژیر، مدیر کل امور زنان و خانواده استانداری کردستان و دیگر مسئولین در روند مسیر سفر به کردستان از طرح اشتغالزایی گروهای خودیار زنان در روستای نوره از توابع شهرستان سنندج بازدید نمود.

وی ضمن بررسی نتایج اجرای برنامه تامین مالی خرد با رویکرد بانکداری پیوندی، مصوبه کارگروه پنجره واحد کسب و کار خرد نهاد ریاست جمهوری که با هدف توانمندسازی و بهبود معیشت زنان،  جوانان و خانواده آسیب‌پذیر و مدد جویان، تسهیل دسترسی به منابع مالی بدون ضامن اجرا شده است، نحوه اجرا و موفقیت این طرح را مورد بررسی قرار داد‌.

معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده در دیدار صمیمی با فعالین توانمند در گروه‌های خودیار زنان این روستا، اظهار کرد: در این سفر استانی اعتبارات خوبی جهت پوشش دهی اشتغالزایی خانواد‌ه‌های سرپرست خانوار در حوزه صنایع دستی و کشاورزی تحت حمایت طرح مذکور اختصاص یافته است.

????دکتر خزعلی در پاسخ به مطالبات زنان گروه‌های خودیار گفت: از پتانسیل زنان توانمند در حوزه کشاورزی، صنایع تبدیلی و کشاورزی حمایت و استقبال می‌کنیم و پیگیر مطالبات و خواسته‌های آنان هستیم. 

وی با بیان اینکه فعالیت زنان در مسیرتولید و خودکفایی با عزت نفس منجر به گام‌های مثبتی در حوزه اشتغال این قشر خواهدشد، افزود: امید است زمینه صادرات صنایع دستی و محصولات کشاورزی در راستای اشتغالزایی زنان روستایی استان فراهم شود و این چرخ تولیدی با دستان توانمند زنان کرد به چرخش دراید.

این مقام مسئول از اختصاص 10 فقره وام 10 میلیون تومانی به زنان کارآفرین روستایی عضو صندوق خرد زنان روستای نوره به همت بانک مهر ایران خبر داد و گفت: به نسبت نیاز و طرح‌های ارائه شده این مبلغ به واجدین شرایط تعلق ‌می‌گیرد.

در این بازدید اعضای گروه‌های خودیار زنان و فعالین این عرصه ضمن ارائه گزارشی از فعالیت گروه خود، مشکلات و مطالبات خود را بیان کردند و  تعدادی از کسب و کارهای اعضای گروه یاد شده مورد بازدید قرار گرفت.