شناسه خبر: 15881نسخه چاپی
تاریخ خبر: 1401/4/18 13:31

اختصاص 20 میلیارد تومان تسهیلات برای تکمیل بازارچه صنایع دستی زنان کارآفرین در کردستان

 

معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده از نهایی شدن تدوین برنامه جامع توانمندسازی زنان سرپرست خانوار خبر داد و گفت: امیدواریم  تا پایان برنامه هفتم هیچ زن سرپرست خانواری را در جامعه نداشته باشیم که توانایی تامین معیشت خود را نداشته باشد.

انیسه  خزعلی ظهر امروز در جریان سفر به کردستان در جلسه‌ای با حضور اقشار مختلف زنان، اظهار کرد: آسیب‌شناسی گسترده‌ای در دولت سیزدهم در مورد زنان سرپرست خانوار صورت گرفته و موانع جذب اعتبار برای اشتغال این قشر در حال برطرف شدن است.

وی ادامه داد: شعار دولت سیزدهم کمک از اعتبار و توان مردم برای خودشان است و در اشتغالزایی برای زنان سرپرست خانوار هم باید از نیروهای جهادی و مردمی بهره‌گرفته شود.

دکتر خزعلی بیان کرد: یکی از مواردی که در ستاد ملی زنان و خانواده تصویب شده است صندوق ضمانت زنان سرپرست خانوار بود که این قشر بدون ضامن می‌توانند وام دریافت کنند.

دکتر خزعلی در پاسخ به مطالبه بانوان سرپرست خانوار  برای پوشش بیمه‌ای گفت: این موضوع یکی از دغدغه های ما است لذا به دنبال پیدا کردن راهکار برای این مسئله هستیم اما شرایط اقتصادی و بودجه دولت فعلا این اجازه را به ما نداده است.

معاون ریاست جمهوری در امور زنان و خانواده ضمن اشاره به مزایای راه اندازی کسب و کارهای پایدار خانواده محور، گفت:  مبلغ 20 میلیارد تومان تسهیلات اشتغالزایی به زنان کردستانی در بخش کشاورزی اختصاص یافته است.

دکتر خزعلی با تاکید بر حمایت از تولیدکنندگان ، جهت فروش محصولات به صورت دائمی بازارچه ایجاد می شود و مبلغی بالغ بر 20 میلیارد تومان تسهیلات برای ساخت بازارچه صنایع دستی زنان کارآفرین در استان تخصیص یافته است.

وی ساخت و راه اندازی خانه امن در راستای کاهش آسیب‌های اجتماعی برای زنان و دختران آسیب دیده و در معرض آسیب در کردستان را
ضروری اعلام کرد و گفت: این مهم  پیگیری و در دستور کار قرار خواهد گرفت .