شناسه خبر: 15885نسخه چاپی
تاریخ خبر: 1401/4/20 11:29

خزعلی در نشست بانوان نخبه خراسان جنوبی: استفاده از ظرفیت  بانوان در مدیریت‌ها در راستای شعار عدالت محوری ضروری است

 

انسیه خزعلی در نشست بانوان نخبه استان خراسان جنوبی که با حضور استاندار برگزار شد اظهار داشت: طرح مهارت آموزی در راستای هویت یابی دختران را در برنامه کار داریم.

وی با اشاره به توجه استاندار خراسان جنوبی به حوزه زنان و خانواده گفت: این مسئله نشان می‌دهد که بانوان و توانمندسازی آن‌ها از اولویت‌ها در استان خراسان جنوبی است.

معاون رییس جمهور در امور بانوان و خانواده برپایی نمایشگاه توانمندی حوزه زنان را اقدامی خوب در استان خراسان جنوبی توصیف کرد و گفت: برای ارائه توانمندی‌های بانوان و بازاریابی محصولات تولیدی آن‌ها نیازمند اقدامات بیشتری در سطح کشور هستیم.

خزعلی با اشاره به اینکه طرح‌های حوزه بانوان در تخصیص اعتبار معمولا با نگاه ویژه دیده می‌شود، ادامه داد: توجه به مشاوره‌های سال‌های نخستین ازدواج نیز ضروری بوده و باید سبک زندگی و نوع ارتباط با خانواده‌های زوجین در این مشاوره‌ها مورد توجه باشد.

وی عنوان کرد: طرح مشاوره زوجین در چهار سال اول زندگی اجرایی می‌شود به این صورت که مشاوره سال اول به صورت رایگان و سال دوم و سوم و چهارم برای دهک‌های پایین رایگان خواهد بود.

معاون رییس جمهور در امور بانوان و خانواده ادامه داد: تغییرات در فرهنگ و آداب و رسوم، لزوم مشاوره‌های اجباری برای ازدواج در سنین پایین و رصد زندگی آنها لازم است.

خزعلی در خصوص دختران اعلام کرد: اولین فراخوان طرح دختران 12 تا 18 سال را اعلام کردیم و دومین فراخوان هم به زودی داده خواهدشد.

وی اظهار کرد: استفاده از بانوان در بخش‌های مدیریتی با توجه به تخصص‌هایی که وجود دارد ضروری بوده لذا باید ظرفیت‌ها شناسایی و معرفی شود تا بتوان از آن‌ها استفاده کرد.

خزعلی یادآور شد: البته توانمندی نیز در راستای اجرای عدالت مورد توجه است تا کارها به فرد شایسته تر سپرده شود.

وی در پاسخ به درخواست یکی از پزشکان که از نبود دستگاه سونوگرافی در بیمارستان زنان گلایه‌مند بود با ارسال پیامکی در همان جلسه خبر موافقت با خرید سریع دستگاه سونوگرافی و نصب آن را اعلام نمود.