شناسه خبر: 15887نسخه چاپی
تاریخ خبر: 1401/4/20 19:10

دکتر خزعلی در افتتاح نمایشگاه توانمندی‌های بانوان مطرح کرد: عزم جدی مردم خراسان جنوبی برای تحقق شعار سال

 

نمایشگاه ایده، خانه و فناور روز یکشنبه با حضور معاون رییس‌جمهور در امور زنان و خانواده در بیرجند گشایش یافت.

انسیه خزعلی، معاون رئیس جمهور در آئین افتتاح این نمایشگاه عنوان کرد: اشتیاق و انگیزه بانوان روستایی و کارآفرینان در برپایی نمایشگاه در فرصتی بسیار کوتاه، نشان‌دهنده عزم جدی مردم این استان برای تحقق شعار سال است.

در این مراسم همچنین، مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری خراسان جنوبی در این آیین گفت: این نمایشگاه با 200 غرفه برپا شده و توانمندی‌ها و دستاوردهای بانوان استان در زمینه صنایع دستی، صنعت، فرآورده‌های تکمیلی کشاورزی و نوآوری‌ها به نمایش در آمده است.

فرشته اسدزاده افزود: نمایشگاه دستاوردهای بانوان خراسان جنوبی فرصتی برای نمایش هویت واقعی بانوان است.

وی با بیان اینکه نمایشگاه برای نشان دادن هویت زنانه بانوان ما بود، گفت: بانوان به عنوان هویت زنانه خود مقتدرانه و توانمند کنار هم قرار گرفتند و این نمایشگاه خوب را برپا کردند.

وی با اشاره به اینکه این نمایشگاه، نمایش حضور زنان غیور خراسان‌جنوبی و زنان الگوی سوم در بیانیه گام دوم انقلاب است، گفت: بانوان خراسان جنوبی ثابت کردند که استعدادهای بسیار خوبی دارند که باید با حمایت های مسئولان شکوفا شود.

وی با بیان اینکه با برپایی این نمایشگاه می‌توانیم ادعا کنیم که در خراسان جنوبی مشاغل خانگی را به سمت مشاغل خانوادگی سوق داده ایم، گفت: امروز شاهد حضور بانوان هنرمند، دانش‌بنیان، کشاورز و تولیدکننده محصولات باغی و غیره هستیم.

اسدزاده عنوان کرد: بانوان به عنوان هویت زنانه خود مقتدرانه کنار هم قرار گرفتند و این نمایشگاه خوب را برپا کردند.