شناسه خبر: 15888نسخه چاپی
تاریخ خبر: 1401/4/21 13:46

خزعلی در نشست با اقشار مختلف زنان خراسان جنوبی: خلاها و نواقص قانونی در حوزه زنان گزارش شود تا نسبت به اصلاح آن اقدام گردد

معاون رییس جمهور در حوزه زنان و خانواده گفت: ضمانت یکی از مشکلات بانوان سرپرست خانوار برای اخذ تسهیلات است که بر اساس مصوبه ستاد ملی زنان و خانواده دولت از این پس ضمانت آنها را به عهده می گیرد. 

انسیه خزعلی روز دوشنبه در جلسه دیدار با اقشار مختلف از زنان خراسان جنوبی اظهار داشت: علیرغم قوانین متعدد در حوزه زنان اما گاهی در زمان اجرا با مشکل مواجه می‌شویم و اهمال قانون در این حوزه دیده می شود. 

وی ادامه داد:  نواقصی که در قانون و دستورالعمل ها وجود دارد باید به صورت جزئی احصا شود تا در بحث سیاست گذاری بتوانیم اصلاح این قوانین را دنبال کنیم. 

وی با تاکید بر لزوم تمرکز بر بازار فروش محصولات تولیدی توسط بانوان اظهار داشت: در همین راستا بازارچه های دائمی برای زنان کارآفرین و به طور خاص سرپرست خانوار ایجاد می کنیم. 

معاون رییس جمهور در حوزه زنان و خانواده با اشاره به توانمندی بانوان کارآفرین خراسان جنوبی نیز گفت: برخی از این بانوان بعد سن بازنشستگی کارآفرین شده اند که باید به عنوان الگو معرفی شوند. 

وی بر لزوم رفع موانع قانون صادرات و تسهیل آن تاکید کرد و گفت: باید بتوانیم به طور ویژه روی صادرات محصولات تولیدی توسط بانوان کارآفرین تمرکز کنیم. 

معاون رییس جمهور در حوزه زنان و خانواده با تاکید بر اینکه تبعیض در حقوق نداریم گفت: عدم استفاده از مزایای شغلی در حوزه کارگری از موضوعاتی است که با جدیت دنبال می‌شود.

وی با اشاره به تلاش زنان غسال به خصوص در دوران کرونا گفت: از این عزیزان و همچنین  از کادردرمان و پزشکانی که در سال های سخت گذشته همراهی و همکاری کردند و باعث حیات و امید در جامعه شدند قدردانی کرد.

خزعلی یادآور شد: زوجین دهه شصتی در مرز تجرد هستند که باید تسهیلات لازم در راستای ازدواج آنها مدنظر قرار گیرد.

خزعلی در ادامه از همراهی استاندار خراسان جنوبی تقدیر کرد و گفت: این باور و اعتقاد به توانمندی زنان در همراهی دو روز اخیر کاملا مشهود بود.

وی با اشاره به دیدارها و بازدیدهایی که در سفر دو روزه خود به خراسان جنوبی داشته عنوان کرد: این سفر فرصتی برای شناخت استعدادها، توانمندی ها و ارایه پیشنهاداتی بود که امید است از ثمرات آن آینده بهتری برای زنان استان رقم بخورد.