شناسه خبر: 15889نسخه چاپی
تاریخ خبر: 1401/4/21 13:57

معاون رئیس جمهور در دیدار با نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی: اختصاص اعتبارات ویژه به حوزه بانوان در سفرهای استانی

 

انسیه خزعلی در دیدار با نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی  گفت: در این سفر ظرفیت‌ها، توانمندی‌ها و مشکلات استان احصاء خواهد شد و در حوزه اعتبارات، حمایت‌های لازم برای تسهیلات در مسیر حرکت بانوان مورد توجه خواهدبود.

وی با بیان اینکه رشد حوزه بانوان باعث اعتلای جامعه می‌شود، افزود: هر آنچه که برای بانوان این کشور هزینه شود سرمایه گذاری  است و موجب بالندگی بانوان و پیشرفت کشور می‌شود.

دکتر خزعلی با اشاره به اینکه اهتمام شخص رئیس جمهور و دولت بر این است که در سفرها اعتبار ویژه‌ای را به حوزه بانوان اختصاص دهند، گفت: موضوعاتی مانند سلامت بانوان، ورزشگاه‌ها، پارک‌های بانوان، ورزش همگانی، توانمندسازی و مهارت آموزی و رشد بانوان و سبک زندگی و مسائل تربیتی از مسائل مهمی است که مورد توجه دولت و در اولویت‌های اعتبارات حوزه بانوان قرار دارد.

خزعلی با اشاره به اینکه برای جلوگیری از آسیب‌هایی مانند اعتیاد و دخانیات که به سمت زنانه شدن حرکت می‌کند، باید قبل از اینکه توسعه پیدا کند، پیشگیری کرد، گفت: در زمینه راه اندازی کمپ های ماده 15 و 16 اعتباراتی اختصاص خواهد یافت.

وی گفت: برای کاهش طلاق و مشکلاتی که در این حوزه وجود دارد نیز برنامه‌های استان حمایت می‌شود.

 در این دیدار دکتر خزعلی  از سیره و عملکرد الگو آفرین امام جمعه بیرجند در ارتباط با خانواده و توجه به جایگاه زن در خانواده سپاسگزاری کرد.

لازم به ذکر است که آیت الله عبادی امام جمعه بیرجند شخصاً پرستاری همسر بیمار خود را عهده دار هستند و نسبت به انجام این امر اهتمام ویژه دارند.