شناسه خبر: 15896نسخه چاپی
تاریخ خبر: 1401/4/24 10:16

خزعلی در نشست با اقشار مختلف زنان کرمانشاه: راه اندازی بازارچه دائمی فروش تولیدات زنان سرپرست خانوار کرمانشاهی

 

معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده با بیان اینکه دولت سیزدهم در طرح برنامه‌ها توجه ویژه به حوزه زنان دارد، گفت: دولت در بحث سلامت زنان در انواع گوناگون آن ، مانند سلامت جسمی و روانی، مسائل بهداشتی، ورزشی، کاهش آسیب های اجتماعی مانند اعتیاد برنامه ها و اعتبارات ویژه و جداگانه ای در نظر گرفته است.

انسیه خزعلی در جریان سفر هیئت دولت به استان کرمانشاه در نشست با نخبگان، فعالان اقتصادی، کارآفرینان نمونه، نهادها و سمن ها و دیگر فعالان فرهنگی و اجتماعی زن استان کرمانشاه که در سرسرای مجتمع بهزیستی بلوار طابستان شهر کرمانشاه، برگزار شد، ابراز امیداوری کرد هریک از اعتبارات که برای زنان در بخش های مختلف به طور جداگانه در نظر گرفته شد، در جای خود و به موقع هزینه شود تا شاهد اثرگذاری این برنامه‌ها باشیم.

خزعلی در ادامه با اشاره به گزارش عملکرد خوب زنان کارآفرین استان کرمانشاه در بخش کشاورزی گفت: امسال برای ایجاد اشتغال زنان در حوزه کشاورزی 20 میلیارد تومان و برای انواع دیگر اشتغال  زنان 10میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده است که امیدواریم زنان از این فرصت برای ارتقاء تولید و اشتغال  در استان بهره ببرند و اگر اعتبار بیشتر نیاز باشد تامین خواهد شد.

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده در ادامه با اشاره به مشکل فروش کالا و تولیدات زنان سرپرست خانوار، یکی از طرح های مهم این نهاد را اجرای طرح اشتغال پایدار خانواده محور عنوان کرد و گفت: در این طرح زنان جویای کار زیر نظر یک کارآفرین موفق؛ کالاها و محصولات خود را در بازار بفروش می رسانند یعنی کارآفرین بازار فروش تولیدات آنها را تضمین می کند تا زمانی به خود کفایی و پایداری شغلی برسند.

خزعلی زنان را نگهبان پایداری خانواده‌ها دانست و افزود: اجرای کسب و کار خانواده محور می تواند نقش بسزایی در توانمندسازی زنان و فرزندان آنان داشته باشد و بسیار از آسیب های اجتماعی جامعه را نیز کاهش دهد.

در پایان معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده با اهدای لوحی از خانم «فرنگیس حیدرپور» شیرزن دلاور کرمانشاهی در دفاع مقدس که نماد زن کُرد شناخته می شود، تجلیل کرد.