شناسه خبر: 15897نسخه چاپی
تاریخ خبر: 1401/4/24 10:29

خزعلی در نشست با زنان نخبه دانشگاهی کرمانشاه: تشکیل 14 کارگروه برای حل مسائل مختلف بانوان با همکاری استانداری‌ها در برنامه معاونت است

 

معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده با اشاره به سیاست دولت سیزدهم در مردمی کردن همه امور گفت: دولت در حوزه‌های مختلف برای حمایت از زنان برنامه‌های متعددی به کمک نهادها و گروه های مردمی در قالب "سند تحول" تنظیم کرده است.

انسیه خزعلی در جریان سفر هیات دولت به استان کرمانشاه در نشست با نخبگان و اعضای هیات علمی زن دانشگاه رازی کرمانشاه؛ محورهای  اعتبار های مصوب دولت در این سفر  در امور بانوان را شامل، توجه به سلامت بانوان، درمان و کاهش آسیب های اجتماعی مانند اعتیاد، طلاق، احداث مجموعه های ورزشی، درمان ناباروری، اشتغال، حوزه علمیه مربوط به خواهران، مسائل آموزشی و توانمندسازی، آموزش‌های مهارتی دانست.

وی با اشاره به برخی از دغدغه های زنان نخبه در امور بانوان، مسائل اجتماعی و فرهنگی بیان داشت: یکی از مهم ترین راهبردهای دولت سیزدهم مشارکت دادن نظرات و پیشنهادات خود مردم برای حل مشکلات است بنابراین این نهاد از تشکیل گروه‌های و انجمن‌های مردم نهاد دوطلبانه که بخواهد برای حل مسائل اجتماعی، فرهنگی جامعه اثر گذار باشد به شدت استقبال می کند.

خزعلی بیان داشت: ذیل معاونت ریاست جمهوری در امور زنان و خانواده 14 کارگروه در حوزه های مختلف اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی، دینی، ورزشی و دیگر حوزه ها در دفاتر استانداری‌ها برنامه‌ریزی شده تا تشکیل شود تا از نظر متخصصان و کارشناسان و دغدغه مندان امور رسیدگی به مسائل جامعه و خانواده بهره‌مند شوند و از راهکارهای آنان در پیشبرد و حل امور استفاده کنند.

معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده در ادامه هزینه کردن برای بانوان را سرمایه گذاری در راستای ارتقا سلامت خانواده و جامعه دانست.

خزعلی در ادامه با اشاره به طرح مرخصی زایمان زنان در ادارات با حقوق گفت: برخی مشکلات زنان که در زمان مرخصی زایمان حقوق خود را از تامین اجتماعی دریافت نکرده‌اند را پیگیری می کنم.