شناسه خبر: 15911نسخه چاپی
تاریخ خبر: 1401/4/31 23:53

نشست خزعلی با اقشار مختلف زنان استان مرکزی: اعتبارات مناسبی در جهت رفع نیازهای بانوان استان در نظر گرفته شده است

 

 

وی ضمن ابراز خوشحالی و امیدواری از انگیزه و توانمندی بانوان این استان گفت: مادامی که این سرزمین زنانی با این حد از توانمندی، خودباوری و همت بلند دارد هرگز شکست نخواهد خورد.

انسیه خزعلی در این نشست عنوان کرد: تا زمانی که زنان ما کار آفرین‌اند، فرهنگ کار ایجاد می کنند، مولد هستند و ایجاد ثروت می کنند و‌ علاوه بر ثروت مادی تولید ثروت معنوی، عشق، حرکت، شناخت، تغییر و تولید سبک زندگی مبتنی بر هویت داشته و داشته‌های ارزشمند را سر لوحه کار خودشان قرار می دهند این ملت همیشه استوار و‌ شکست ناپذیر خواهد بود.

معاون امور زنان و‌ خانواده رییس جمهور بیان داشت: اگر در جنگ سخت آقایان در صف اول و بانوان پشتیبان بودند، فی الحال در صف اول مادران، بانوان و خانواده‌ها هستند که در جنگ نرم مورد حمله قرار گرفتند و باید آقایان همه جانبه پشتیبان ایشان برای حفظ این سنگر باشند و این جز با فرهنگ امکان پذیر نیست.

ایشان در ادامه تأکید کرد: سرنوشت نسل بشریت به دست زنان سپرده شده که بزرگترین سرمایه هر ملتی نیروی انسانی، فرهنگ کار، چگونگی زندگی کردن و انتخاب بهترین راه در دوراهی‌ها است. این زنان هستند که تاثیر گذار و تعیین کننده سبک زندگی هستند و امید است با تصمیمات زنان در سراسر کشور حرکت خوب و‌ جهشی در سبک زندگی و‌ نگاه نو به مسائل فرهنگی و‌ اقتصادی داشته باشیم.

معاون امور زنان و خانواده رییس جمهور به موارد مطرح شده از سوی برخی از بانوان حاضر در نشست پرداخت و گفت: برای نوسازی بیمارستان طالقانی، طرح غربالگری، بند نسوان، توانمند سازی بانوان سرپرست خانوار، ایجاد گرم‌خانه‌ها، کمپ ترک اعتیاد، تکمیل خوابگاه‌ها و طرح کسب و کار خانواده محور در این سفر بودجه بسیار خوبی تخصیصی داده شده است.

وی افزود: همچنین باتوجه به نیاز استان، اعتبار قابل توجهی برای پیشگیری و کنترل آسیب‌های اجتماعی در نظر گرفته شده است.

خزعلی در انتها اذعان داشت: به طور کلی اعتبارات در این سفر بر مبنای آموزش، سلامت جسم و روح، کار آفرینی و رفع آسیب‌ها تخصیص یافت؛ لذا امید است این سفر آغاز همکاری‌های خوب بین‌ معاونت و مشاورین برای اجرای طرح‌ها و‌ برنامه‌های کلان باشد.