شناسه خبر: 15922نسخه چاپی
تاریخ خبر: 1401/5/17 00:07

معاون رئیس جمهور: جایگاه زنان در ساختار دولت تقویت می‌شود

دکتر خزعلی با بیان اینکه رئیس جمهور تلاش دارد از ظرفیت زنان در تصمیم گیری‌ها استفاده کند، گفت: در جلسه یکشنبه دولت موافقت شد که جایگاه زنان در ساختار دولت تقویت و از آن‌ها در پست‌های هم تراز معاون وزیر یا مدیرکل استفاده شود.

 

معاون رئیس جمهور در دیدار با استاندار همدان توجه به خانواده را رویکرد مهم دولت مردمی و خدمتگزار عنوان کرد و افزود: نگاه دولت به امور بانوان ویژه و خاص است و اهداف دولت بر مبنای آن نوشته شده است.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به آسیب‌هایی که به بانوان وارد می‌شود اعتباراتی به طور ویژه برای بانوان تدارک دیده شده است و امیدواریم در حوزه امور زنان و خانواده قدم‌های موثری برداشته شود.

دکتر انسیه خزعلی ادامه داد: مسائل جمعیتی و خانواده در همه کشور یک مساله چالشی و نگران کننده و این موضوع مورد توجه خاص دولت قرار گرفته است که باید با استفاده از ظرفیت مردمی، بهره مندی از نظرات نخبگان و کمک‌های بطن جامعه در این مورد برنامه‌ریزی و چاره‌اندیشی شود.

وی اظهار داشت: برای رشد و ارتقا فکری، پشتیبانی، توانمندسازی و کارآفرینی زنان با استفاده از شناخت توانمندی و ظرفیت‌های آنان برنامه‌ریزی شده است.

معاون رئیس جمهور مردمی سازی را یکی از مسائلی دانست که مورد تاکید رییس جمهور است و ابراز امیدواری کرد که این پیوندسازی مردمی روز به روز قوی‌تر و مستحکم تر شود.

وی یادآور شد: زنان جامعه پشتوانه همه حرکت‌ها و برنامه های دولت هستند و به طور مستقیم در اجرای برنامه ها نقش دارد با پشتیبانی از سوی مردان زمینه و عرصه کار و عمل برای آنها فراهم می شود.

دکتر خزعلی ابراز امیدواری کرد: زنان با برنامه ریزی و شبکه سازی مناسب در این جنگ نرم که خانواده و زنان مورد هجمه دشمنان قرار گرفته اند از هویت خود دفاع کنند و با الگو گیری از ائمه (ع) به اهداف امامین انقلاب برسند.

وی بر تقویت فرهنگ کار و تلاش از طریق بانوان در خانواده تاکید کرد و ادامه داد: توانمندسازی بانوان با تسهیلات و کارآموزی باید در اولویت قرار گیرد.

معاون امور زنان و خانواده با بیان اینکه برای فرهنگ‌سازی در زمینه عفاف و حجاب نیازمند ساخت انیمیشن هستیم خاطرنشان کرد: آمادگی هر گونه پشتیبانی در این زمینه را داریم.

وی با اشاره به فعالیت های موثر و مثبت خانم دباغ یکی از زنان موفق و انقلابی همدان ادامه داد: برای تهیه محتوا و ساخت فیلم خانم دباغ آمادگی داریم و حمایت می کنیم.