شناسه خبر: 15978نسخه چاپی
تاریخ خبر: 1401/7/7 22:40

ادای احترام معاون رئیس جمهور به مقام شهدای زن

معاون رئیس جمهور به مناسبت هفته دفاع مقدس، در گلزار شهدای بهشت زهرا(س) تهران به مقام شامخ شهدا ادای احترام نمود و بر سر مزار شهدای زن حضور یافت.

دکتر انسیه خزعلی، به مناسبت آغاز سال تحصیلی، بر سر مزار معلم شهیده سکینه بیگم نیک نژاد که از معلمان ایثارگر بود و به دست منافقین مظلومانه به شهادت رسید، رفته و رشادت و ایثارگری این بانو را مورد تجلیل قرار داد.

دکتر خزعلی همچنین بر مزار شهیده ناهید فاتحی کرجو که به دست گروهک تروریستی کوموله به شهادت رسیده بود، حاضر شده و با خواهر این شهیده مظلوم گفتگوی تلفنی کرد.

به علاوه مقرر شد در مجاورت قطعه 28 و محل تدفین شهیده ناهید فاتحی کرجو، جایگاهی مناسب حضور بانوان، مادران و کودکان به منظور تجلیل از مقام ایثارگران زن و فضای فرهنگی برای فعالیت بانوان ایجاد گردد تا زنان و دختران بتوانند از این ظرفیت در جهت رشد فرهنگ ایثار و شهادت و آرمان‌های اصیل دینی و انقلابی بهره‌مند شوند.

معاون رئیس جمهور با حضور بر سر مزار شهدای مدافع سلامت، از فداکاری و بزرگ منشی این شهدا که در بحران کرونا خدمت کردند تا سلامت جامعه بازگردد، قدردانی نمود.

در انتها دکتر خزعلی با خانواده شهدا که به زیارت قبور آمده بودند دیدار و گفتگو نمود و از نزدیک مشکلات و مسائل ایشان را شنید.