شناسه خبر: 16037نسخه چاپی
تاریخ خبر: 1401/9/3 10:11

دیدار معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده با رهبر شیعیان و اهل تسنن گرجستان

به گزارش معاونت ریاست جمهوری در امور زنان و خانواده، در این دیدار که به میزبانی اداره کل امور بین الملل معاونت ریاست جمهوری در امور زنان و خانواده صورت پدیرفت، حاج علی علی‌اف رهبر محبوب مذهبی گرجستان با اشاره به بیان ظرفیت های بسیار مناسب اقتصادی، فرهنگی و تجاری موجود درگرجستان به تمایل کشورش برای بسط همکاری با ایران اذعان داشت. 

وی در ادامه اظهار داشت: گرجستان میتواند نقش واسطه را در بهبود و گسترش روابط اقتصادی ایران و اتحادیه اروپا و نیز روابط اقتصادی، فرهنگی و تجاری ایران و کشورهای مشترک المنافع بازی نماید. وی افزود: شرکتهای عربی و ترکی در گرجستان تا امروز حضور موفقی داشته اند و کشورم خواهان نقش آفرینی پررنگتر شرکت های صنعتی و توریستی ایرانی است.

سپس دکتر خزعلی معاون رییس جمهور کشورمان ضمن استقبال از موارد مورد اشاره آقای حاج علی علی‌اف ابراز داشت: زنان می توانند در عرصه های مختلف اجتماعی نقش بسیار موثری داشته باشند و من از زنان موفق گرجستان برای دیدار و تبادل تجارب با زنان موفق ایرانی بالاخص در عرصه های اقتصاد و کارآفرینی دعوت می‌نمایم. 

معاون رییس جمهور برگزاری نمایشگاه و کارگاه های کارآفرینی تحت مدیریت بانوان را یکی از ظرفیت های خوب اقتصادی برای بسط تعاملات دو جانبه فی مابین برشمرد که مورد تایید و استقبال آقای حاج علی علی‌اف قرار گرفت. 

در پایان این دیدار دو طرف خواهان گسترش همکاری ها و تبادلات علمی بین گرجستان و ایران شدند.