شناسه خبر: 16287نسخه چاپی
تاریخ خبر: 1401/12/20 16:07

جزئیات برگزاری نخستین دوره بازی‌های بین‌المللی نوروز «ویژه بانوان» +فیلم

معاون توسعه ورزش بانوان وزیر ورزش و جوانان، جزئیات برگزاری نخستین دوره بازی‌های بین‌المللی نوروز «ویژه بانوان» را تشریح کرد.
 مریم کاظمی‌پور در مراسم افتتاحیه بازی‌های بین‌المللی نوروز که در سالن بسکتبال آزادی در حال برگزاری است با اشاره به اینکه نخستین دوره این بازی‌های بین‌المللی در 9 رشته برگزار می‌شود، اظهار کرد: کبدی، جودو، سوارکاری، دوومیدانی، وزنه‌برداری، کاراته، فوتسال، شمشیربازی و چوگان رشته‌های تعریف‌شده در اولین دوره بازی‌های بین‌المللی نوروز است.

او ادامه داد: 378 ورزشکار خارجی و 225 ورزشکار ایرانی از 20 کشور  در رده‌های سنی مختلف با یکدیگر به رقابت خواهند پرداخت و امیدواریم میزبانی شایسته برای ورزشکاران و قهرمانان کشورهای مختلف باشیم.

معاون توسعه ورزش بانوان وزیر ورزش و جوانان با تاکید بر اینکه هدف از برگزاری بازی‌های بین‌المللی نوروز «ویژه بانوان»، توسعه پایدار ورزش بانوان و بهره‌گیری از ظرفیت بانوان ورزشکار است، بیان کرد: علاوه بر این بالندگی در حوزه فرهنگی و هویتی بانوان ورزشکار مد نظر قرار دارد و تمام تلاش خود را به کار خواهیم گرفت تا به بهترین شکل این مسابقات را برگزار کنیم.