شناسه خبر: 16478نسخه چاپی
تاریخ خبر: 1402/3/1 17:08

به میزبانی ایران؛ هفتمین نشست کارگروه توانمندسازی اقتصادی زنان اتحادیه کشورهای حاشیه اقیانوس هند (آیورا) برگزار شد

هفتمین نشست کارگروه توانمندسازی اقتصادی زنان اتحادیه کشورهای حاشیه اقیانوس هند (آیورا) با حضور معاون رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده به میزبانی ایران در تهران برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی معاونت ریاست جمهوری در امور زنان و خانواده، هفتمین نشست کارگروه توانمندسازی اقتصادی زنان اتحادیه کشورهای حاشیه اقیانوس هند (آیورا) با حضور دکتر انسیه خزعلی، معاون رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده، دکتر خدیجه کریمی، مدیرکل امور بین‌الملل معاونت ریاست جمهوری در امور زنان و خانواده و نمایندگانی از کشورهای عضو این اتحادیه در تهران برگزار شد.

دکتر خدیجه کریمی، مدیرکل امور بین‌الملل معاونت ریاست جمهوری در امور زنان و خانواده ضمن خوشامدگویی به میهمانان این برنامه، خلاصه‌ای از فعالیت‌های دوساله این معاونت در راستای توانمندسازی اقتصادی بانوان کشورهای عضو آیورا ارائه کرد.

وی افزود: تشکیل کمیته ملی آیورا، برگزاری جلسات متعدد داخلی و خارجی، همکاری‌های دو جانبه با دبیرخانه آیورا، استخراج محورهای گفت‌و گو ناظر به مسائل مشترک زنان کشورهای عضو از جمله اقدامات جمهوری اسلامی ایران در جایگاه ریاست این کارگروه است.

رئیس کارگروه توانمندسازی اقتصادی زنان آیورا با اشاره به برنامه‌های این نشست بین‌المللی دو روزه گفت: تلاش ما این است که ظرفیت دیگر کارگروه‌های اتحادیه کشورهای حاشیه اقیانوس هند نیز برای توانمندسازی بانوان این کشورها به کار گرفته شود.

گفتنی است، در این نشست نمایندگان 19 کشور از اتحادیه کشورهای اقیانوس هند شرکت داشتند.